Prezydent Olsztyna nagrodził twórców i działaczy kultury
W czwartek w ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie dorocznych Nagród Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za 2012 rok.
Samorząd Olsztyna nagradza twórców i działaczy kultury, wybitnie wyróżniający się w swojej twórczości i działalności kulturalnej związanej z Olsztynem lub których nagrodzona twórczość, działalność w znaczący sposób wiąże się z Olsztynem od 1995 roku. Wśród laureatów są wyjątkowe osoby, których wkład w olsztyńską kulturę jest nieprzeciętny, są to m. in.: wybitni aktorzy, muzycy, plastycy, filmowcy, tancerze, literaci, dziennikarze, fotograficy, historycy, chórzyści oraz reżyserzy.
Nagrody Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2012 przyznano następującym osobom:
1. Marii Rubik-Grabskiej – za całokształt pracy twórczej i edukacyjnej w zakresie tkaniny artystycznej
2. Krzysztofowi Dariuszowi Szatrawskiemu – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury muzycznej i literackiej
3. Antoniemu Grzybkowi – za osiągnięcia i pracę twórczą w dziedzinie plastyki
4. Krzysztofowi Stachowskiemu – za całokształt pracy w dziedzinie upowszechniania w związku z 40-leciem Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”
5. Elżbiecie Skórze – za całokształt pracy twórczej w dziedzinie upowszechniania literatury
6. Annie Korybut-Dziemidowicz – za całokształt pracy twórczej w dziedzinie upowszechniania plastyki
7. Tomaszowi Śrutkowskiemu – za szczególną promocję kultury Olsztyna poprzez redagowanie i wydawanie „Kalendarza Olsztyna”
8. Wiesławie Szymańskiej – za całokształt pracy twórczej w dziedzinie teatru
9. Januszowi Wierzyńskiemu – za całokształt pracy w dziedzinie plastyki z okazji 40-lecia pracy artystycznej
10. Barbarze Raduszkiewicz-Boguszewskiej – za pracę twórczą w związku z 20-leciem pracy artystycznej.
Przyznano również nagrody rzeczowe, które otrzymali. ks. kan. dr Michał Tunkiewicz – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i wartości chrześcijańskich oraz zespół TRE w składzie: Jakub Golon (fortepian), Michał Niedźwiedź (skrzypce), Emil Olejnik (wiolonczela) – za szczególną promocję kultury Olsztyna oraz pani Magdalena Niedźwiedź (pedagog z PSM I i II st. w Olsztynie) – za szczególną promocję kultury Olsztyna i edukację muzyczną.
Źródło: http://www.olsztyn.eu/pl,olsztyn-oficjalny-serwis-urzedu-miasta,aktualnosci,article,1862,deklaracja-n.html
You might also like
Ruszył nabór wniosków do przyszłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Ruszył nabór wniosków do przyszłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Olsztynianie mają półtora miesiąca na zgłaszanie swoich pomysłów. Przyszłoroczny Olsztyński Budżet Obywatelski startuje już na nowych zasadach. Dotychczas były one regulowane zarządzeniem
664. urodziny Olsztyna wypełnią światło i ogień
Pokaz video mappingu oraz taneczne show z ogniem – tak zapowiadają się 664. urodziny miasta. Z okazji jubileuszu władze Olsztyna zapraszają na video mapping prezentujący historię miasta. Pokaz świetlny odbędzie
19 – latek postrzelił z wiatrówki nastolatka
Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 19- latkowi, który „dla zabawy” postrzelił innego nastolatka. Wystrzelony pocisk trafił w twarz młodego mężczyznę, tuż nad jego okiem. Nieodpowiedzialny sprawca usłyszał zarzuty