5. Jarmark Warmiński rozpocznie się 12 grudnia
Już po raz piąty – od 12 do 15 grudnia olsztyńską starówkę wypełnią świątecznie przystrojone stragany i wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi.
Przechadzając się uliczkami Starego Miasta będzie można spotkać nie tylko kolędników i Mikołajów wraz z pomocnikami, ale też poprzebieranych aktorów i połykaczy ognia. Specjalne świąteczne iluminacje obejmą około 50 budynków na Starym Mieście.
Na Targu Rybnym tradycyjnie staną wykute w lodzie rzeźby. W tym roku będą to architektoniczne symbole Olsztyna – m. in. zamek, Wysoka Brama, Stary Ratusz, planetarium i ławeczka Kopernika. Specjalną atrakcją dla najmłodszych będzie zjeżdżalnia lodowa z wkomponowaną płaskorzeźbą ratusza.
Jak zwykle usatysfakcjonowani będą miłośnicy muzyki na żywo. Z koncertami wystąpią m. in. The Postman, Go Stereo i De Farsh. Nie zabraknie również olsztyńskich artystów oraz kolęd i pieśni świątecznych w oryginalnych aranżacjach. Usłyszymy m.in. Martę Andrzejczyk, Kaczki Z Nowej Paczki, Stare Drobne Małże, Tuhaj Beja oraz chór „Tęcza”. Na dzieci i rodziców będzie czekał Święty Mikołaj prosto z partnerskiego miasta Olsztyna – Rovaniemi w Finlandii.
Przez cztery dni olsztyńska starówka będzie magicznym miejscem pełnym zimowych atrakcji – będą tu Biegnący Wilk ze swoimi zaprzęgowymi psami, interesujące pokazy i spektakle teatralne oraz ulubione przez najmłodszych karuzela wenecka i kolejka św. Mikołaja. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wystawie stołów wigilijnych połączonej z prelekcją na temat warmińsko-mazurskich tradycji bożonarodzeniowych oraz seminarium „Rola Mikołaja Kopernika w tradycji dwóch obrządków świąt Bożego Narodzenia”.
Źródło: http://www.olsztyn.eu/pl,no_cache,aktualnosci,article,1859,atrakcje-jar.html
You might also like
Dawna zajezdnia trolejbusowa zyska nowe życie
Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej miasto zaadoptuje budynek dawnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały na cele Muzeum Nowoczesności. Ponad 1,5 mln zł dofinansowania otrzymał projekt dotyczący adaptacji budynku przy ul.
Kolejne ważne znalezisko pod olsztyńską Wysoką Bramą
Pod Wysoką Bramą w Olsztynie znaleziono najprawdopodobniej najważniejszą część miejskich fortyfikacji. Archeolodzy odkryli drugi filar historycznego mostu. Znalezisko pozwala ustalić, że wjazd do miasta prowadził od strony północno-wschodniej. O dalszych
Archeolodzy zapraszają na dzień otwarty w Lesie Miejskim
Archeolodzy zapraszają mieszkańców Olsztyna na dzień otwarty w Lesie Miejskim. Naukowcy opowiedzą o historii Sędyt, prowadzonych badaniach, będzie można też samemu sprawdzić się w roli archeologa. Badania dawnego grodziska, które odkryto