Poseł Iwona Arent będzie kandydatką PiS na prezydenta Olsztyna

Poseł Iwona Arent będzie kandydatką PiS na prezydenta Olsztyna

Poseł Iwona Arent będzie kandydatką PiS na prezydenta Olsztyna. W sobotę komitet polityczny partii zatwierdził jej kandydaturę.  Arent powiedziała, że swój pomysł na kierowanie miastem przedstawi we wtorek.

Od urodzenia związana z Olsztynem Iwona Arent jest posłanką nieprzerwanie od 2006 roku. Zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Kandydowała w ostatnich wyborach do europarlamentu, wspierając w kampanii Karola Karskiego.
Poseł Arent będzie drugą kobietą ubiegającą się o fotel prezydenta Olsztyna. Platforma Obywatelska w wyborach samorządowych na to stanowisko wystawi wicemarszałek Annę Wasilewską.
Poza Arent i Wasilewską kandydowanie na stanowisko prezydenta Olsztyna zapowiedzieli: obecny prezydent Piotr Grzymowicz (bezpartyjny), były prezydent Andrzej Ryński z SLD oraz Andrzej Maciejewski z Kongresu Nowej Prawicy, a także były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski, który w 2008 roku stracił fotel prezydenta Olsztyna w wyniku referendum po wybuchu tzw. seksafery w ratuszu.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/posel-iwona-arent-kandydatka-pis-na-prezydenta-olsztyna/p8lzm

Previous Pod Grunwaldem znaleziono topór, który mógł być użyty podczas bitwy w 1410 roku
Next Weronika K. spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Polijanci pomogli rannemu nastolatkowi trafić do szpitala

W Olsztynie funkcjonariusze pomogli zdesperowanej kobiecie szybko przetransportować do szpitala chłopca z urazem głowy. W środę (04.07.2018) wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego olsztyńskiej komendy pełnili służbę na drodze krajowej

Wiadomości Olsztyn

Organizacja komunikacji miejskiej przy olsztyńskich cmentarzach

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od środy (31 października) od godziny 23:30 do piątku, 2 listopada, do

Wiadomości Olsztyn

Zbliża się druga edycja programu “Podwórka z natury”

Kolejne grupy sąsiedzkie będą miały szansę odmienić oblicze swojego najbliższego otoczenia. Zbliża się druga edycja programu “Podwórka z natury”. Program skierowany jest do mieszkańców Olsztyna z obszaru rewitalizacji (mapa), którzy