Prezydent Duda odwiedził poligon koło Bemowa Piskiego
Na poligonie koło Bemowa Piskiego trwają międzynarodowe manewry Dragon 15. Około południa do żołnierzy przemówił Prezydent Andrzej Duda, który dziś rano dotarł na miejsce.
Wczoraj ćwiczeniom 7 tysięcy żołnierzy, także sojuszników z państw NATO, przyglądał się minister obrony narodowej. Tomasz Siemoniak podkreślał, że ćwiczenia NATO odbywają się równolegle w różnych miejscach Europy. Oprócz Orzysza żołnierze ćwiczą na poligonach Hiszpanii, Włoch i Portugalii.
Minister odniósł się także do braku poligonu w Bemowie Piskim na liście miejsc, w których będą bazy amerykańskiego sprzętu. Poza Ciechanowem amerykańskie bazy będą w Drawsku Pomorskim, Łasku, Skwierzynie i Choszcznie.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/prezydent-andrzej-duda-obserwowal-manewry-dragon/sw82ps
You might also like
Ruszył proces w sprawie 35 – latki, która urodziła pijane dziecko
Do pięciu lat więzienia grozi 35-letniej kobiecie z Biskupca, której urodzone w lipcu ubiegłego roku dziecko miało we krwi prawie 2,4 dziesiąte promila. Dziś ruszył jej proces przed tamtejszym sądem.
Giżycko: Zapadł wyrok w sprawie nieuczciwej licytacji komorniczej
Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę skazał Sąd Rejonowy w Giżycku Bogusława W., oskarżonego o zmowę z komornikiem i nabycie licytowanego mienia dłużników po zaniżonej cenie. Mężczyzna dobrowolnie
Robert Kubica zrezygnował ze startu do niedzielnego etapu 70. Rajdu Polski
Robert Kubica zrezygnował ze startu do niedzielnego etapu 70. Rajdu Polski, dziewiątej rundy samochodowych mistrzostw Europy. Pierwszy odcinek specjalny tego dnia wygrał Kajetan Kajetanowicz. Na ostatnim sobotnim OS-ie, wskutek uderzenia