Funkcjonariusze CBA zatrzymali w czwartek wojewódzką konserwator zabytków z Olsztyna

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w czwartek wojewódzką konserwator zabytków z Olsztyna

Funkcjonariusze CBA na polecenie olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej zatrzymali w czwartek wojewódzką konserwator zabytków z Olsztyna. Jak poinformował PAP rzecznik prokuratury sprawa, w której zatrzymano urzędniczkę, dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej.
Rzecznik prasowy prokuratury Zbigniew Czerwiński poinformował PAP, że oprócz konserwator zabytków zatrzymano jeszcze jedną osobę. Rzecznik prokuratury nie podał, kim jest ta osoba; powiedział jedynie, że nie jest ona urzędnikiem.
Urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków podlega wojewodzie. Rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Bożena Ulewicz w komunikacie przesłanym PAP napisała, że urząd wojewódzki został poinformowany o akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czwartek rano. Według niej, na polecenie prokuratury funkcjonariusze CBA “weszli do gabinetu Warmińsko-Mazurskiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie, zabezpieczyli materiały, zatrzymali także panią konserwator w celu złożenia wyjaśnień”.
“Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie. Od tego zależeć będą decyzje wojewody” – zapowiedziała Ulewicz.

http://fakty.interia.pl/warminsko-mazurskie/news-cba-zatrzymalo-wojewodzka-konserwator-zabytkow-z-olsztyna,nId,2139802

Previous Znamy datę tegorocznej inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem
Next Prokuratura apeluje o współpracę w sprawie konserwator zabytków

You might also like

Wiadomości Olsztyn

188 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem miało trafić do olsztyńskiego urzędu

Olsztyńscy policjanci zabezpieczyli w momencie dostawy do Urzędu Marszałkowskiego 188 zestawów komputerowych z podrobionymi licencjami oraz nielegalnym oprogramowaniem wiodącej na świecie firmy informatycznej. Jest to efekt współpracy policjantów z pracownikami

Wiadomości Olsztyn

Pracownik firmy kurierskiej poparzył się kwasem solnym

Do szpitala w Olsztynie trafił pracownik firmy kurierskiej, poparzony kwasem solnym, który wyciekł z jednej z paczek. Osoba, która w taki sposób nadała przesyłkę z niebezpieczną substancją, odpowie za narażenie

Wiadomości Olsztyn

Urząd marszałkowski ujawnił nazwiska kandydatów na dyrektora olsztyńskiego teatru

Urząd marszałkowski w Olsztynie ujawnił siedem nazwisk kandydatów na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza. Na liście tej brakuje czterech kandydatów, którzy nie wyrazili zgody na publiczne podanie swoich nazwisk.