Spór wokół wyborów na UWM

Spór wokół wyborów na UWM

Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego ma wątpliwości, co do procedury wyboru władz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Zmiana statutu uczelni i zmniejszenie liczby elektorów z 400 do 120, a co za tym idzie zwiększenie roli senatu w wyborach, może być – zdaniem ministra szkolnictwa Jarosława Gowina – naruszeniem ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym.
Jarosław Szczechowicz p.o. kierownika katedry procedury cywilnej na wydziale uprawa i administracji UWM, który reprezentuje uczelnię w sporze z ministerstwem przekonuje, że senat UWM miał prawo nadać sobie dodatkowe uprawnienia elektorskie.
Ryszarda Góreckiego na rektora UWM na kolejną, piąta kadencję. Wicepremier Jarosław Gowin czeka na dokumenty potwierdzające ubiegłotygodniowe wybory na UWM. Uczelniana komisja wyborcza rozpatruje dwa protesty wyborcze, które są identyczne z zastrzeżeniami ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Tymczasem władze uczelni nie wykluczają skierowania sprawy do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/minister-nauki-sprawdzi-legalnosc-wyborow-rektora-uwm/lqhz9j

Previous Przechodnie zatrzymali sprawcę napadu na 90 - latkę
Next 34 - latka w zaawansowanej ciąży miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji OBO

Publiczna tężnia solankowa, Centrum Aktywnego Seniora oraz “Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” – m.in. te projekty zostaną zrealizowane w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznym OBO oddano ponad 41 tys. głosów,

Wiadomości Olsztyn

Naukowcy z UWM budują nadajnik lokalizujący wraki samolotów

Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego budują prototyp nadajnika naprowadzającego służby poszukiwawcze na miejsce katastrof lotniczych budują. To urządzenie, które w oparciu o sygnały satelitarne, ma z dużą dokładnością wskazywać lokalizację wraku.

Wiadomości Olsztyn

CBA zatrzymało biznesmenów sprzedających instytucjom publicznym nielegalny sprzęt komputerowy

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało troje biznesmenów sprzedających w przetargach instytucjom publicznym komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Obniżenie ceny pozwalało im wygrać przetargi na 3 tys. 256 komputerów za 9,5 mln zł,