Zatrzymano dwóch nastolatków za usiłowanie rozboju
Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dzisiejszej nocy usiłowali dokonać rozboju na kobiecie. Młodszy z nich nie dość, że okazał się poszukiwany, to jeszcze miał przy sobie substancje odurzające. Obydwaj odpowiedzą przed sądem.
Dziś w nocy dwóch młodych mężczyzn zaczepiło wracającą z pracy kobietę. Pytali o sklepy całodobowe, bo chcieli kupić alkohol. Nieświadoma podstępu pokrzywdzona wytłumaczyła im drogę.
W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął gaz pieprzowy i prysnął nim kobiecie w twarz. Mężczyźni chcieli zabrać jej torebkę, jednak gdy ta zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, wystraszyli się i uciekli.
28-latka wezwała policję, opisała funkcjonariuszom sprawców oraz wskazała, w którym kierunku pobiegli. Olsztyńscy wywiadowcy natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Po krótkiej chwili na ul. Dworcowej zauważyli młode osoby wsiadające do autobusu miejskiego. Ich wygląd pasował do rysopisu podanego przez pokrzywdzoną. Kobieta potwierdziła, że są to mężczyźni, którzy usiłowali ją okraść.
Policjanci zatrzymali autobus i wyprowadzili z niego 17-letniego Alana J. oraz 18-letniego Kamila J. Chłopcy mieli już wcześniej konflikt z prawem, a młodszy z nich okazał się poszukiwany. Dodatkowo w bluzie chłopaka policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem, prawdopodobnie amfetaminą.
http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/20002,Olsztyn-Zaatakowali-kobiete-wracajaca-w-nocy-z-pracy-chwile-pozniej-zostali-zatr.html
You might also like
Przed olsztyńskim sądem rozpoczął się od nowa proces byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej Domator w Olsztynie
Przed olsztyńskim sądem w środę rozpoczął się od nowa proces byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej Domator w Olsztynie oskarżonej m.in. o przywłaszczenie ponad 90 tys. zł i działanie na szkodę spółdzielni.
Ruszył przetarg na zagospodarowanie terenów wokół jeziora Skanda
Olsztynianie zyskają kolejne miejsce letniego wypoczynku. Ruszył przetarg na zagospodarowanie terenów wokół jeziora Skanda. Plaża z prawdziwego zdarzenia nad jeziorem Skanda – to pomysł olsztynian zgłoszony w czwartej odsłonie Olsztyńskiego
Rozpoczyna się policyjna akcja Znicz
Rozpoczyna się policyjna akcja Znicz. Od piątku do wtorku na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o