Mieszkańców Olsztyna czeka wyjątkowo muzyczny weekend
W najbliższych dniach Olsztynem rządzić będzie muzyka. Koncerty będą odbywać się zarówno na Starym Mieście, jak i nad jeziorem Ukiel.
W piątkowy wieczór w olsztyńskim amfiteatrze zagra Mrozu. Utalentowany wokalista z Wrocławia śpiewa m.in. znane przez wielu utwory “Milion monet”, “1000 metrów nad ziemią” i “Jak nie my, to kto”. Wstęp na koncert jest darmowy.
Jednak największym i najważniejszym wydarzeniem będzie Olsztyn Green Festival. W sobotę i w niedzielę (13-14 lipca) na scenach na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel będzie można posłuchać koncertów 22 artystów – m.in. Voo Voo, Organka, Domowych Melodii oraz Łony i Webbera. Do tego swoje sety zaprezentują najlepsi polscy DJ-e.
Równolegle do Olsztyn Green Festival odbywać się będą koncerty na Starym Mieście. W historycznej części stolicy regionu rozbrzmiewać będzie folk.
Sobota to zabawa na romską nutę. To koncert istniejącej już od trzech dekad grupy Hitano i gości “Gypsy Carnaval – Muzyka i Taniec Romów”. Początek występu o 20:00 w amfiteatrze.
Natomiast w niedzielę IX Międzynarodowy Festiwal Narodów Europy Pod Wspólnym Niebem. Celem wydarzenia jest popularyzacja różnorodności kulturowej Olsztyna. Na scenie amfiteatru  zaprezentują się przedstawiciele mniejszości niemieckiej, litewskiej, białoruskiej, ukraińskiej, tatarskiej i romskiej oraz artyści z Niemiec i Ukrainy.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/muzyczny-weekend.html
You might also like
Szczytno: Umorzono śledztwo w sprawie śmierci słuchacza WSPol
Prokuratura Rejonowa w Szczytnie umorzyła śledztwo w sprawie śmierci słuchacza kursu podstawowego Wyższej Szkoły Policji, którego zwłoki odnaleziono przed rokiem w Jeziorze Domowym Małym. Śledczy nie znaleźli dowodów na udział
CBA w Urzędzie Marszałkowskim
Agenci CBA zatrzymali dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim. Funkcjonariusze weszli m.in. do gabinetu dyrektora departamentu polityki jakości. Z ustaleń PAP wynika, że obecnie agenci
W Olsztynie zmarła dziewiąta osoba zarażona AH1N1
W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie zmarł mężczyzna chory na wirus AH1N1 . 39-latek do szpitala zgłosił się dziewięć dni temu. Od razu został przyjęty na OIOM w stanie krytycznym.

 
	         
	       		 
						         
						         
						        
