Ełk: Pies tropiący odnalazł zagubione 7 – latki

Ełk: Pies tropiący odnalazł zagubione 7 – latki

Sukcesem zakończyły się wieczorne poszukiwania 7-letnich dzieci, które zabłądziły w lesie. To pies służbowy z ełckiej komendy podjął skuteczny trop i wskazał policjantom drogę, którą podążały dzieci. Dzięki temu po blisko dwugodzinnych poszukiwaniach dzieci bezpiecznie trafiły do domu swoich dziadków

7-letnie dzieci opuściły teren posesji swojego dziadka po godzinie 18 w jednej z wiosek w pobliżu Ełku. Zaniepokojona zapadającym zmrokiem rodzina poprosiła o pomoc w odnalezieniu dzieci policjantów oraz strażaków. Natychmiast rozpoczęto zaangażowane działania poszukiwawcze, w które zaangażowano psy tropiące.
Dzięki jednemu z nich, około godziny 22, 7-latki zostały odnalezione w głębi lasu. Dzieci znajdowały się około 2 km od swojego domu.
Odnalezione dzieci były zdezorientowane i przestraszone faktem, że zabłądziły i nie mogły znaleźć drogi powrotnej do dziadków. 7-latki całe i zdrowe zostały przekazane opiekunom.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/23723,Elk-Poszukiwane-7-latki-odnalezione-przez-policyjne-psy.html

Previous Fatalny poranek - ponad 10 wypadków na drogach regionu
Next Wyjątkowo niebezpieczny weekend na drogach regionu

You might also like

Wiadomości Region

Wacław Olszewski ponownie burmistrzem Olecka

Wacław Olszewski został wybrany ponownie burmistrzem Olecka w przedterminowych wyborach. Uzyskał o 172 głosy więcej niż jego rywal Marcin Czekay. Wybory ogłoszono po wygaśnięciu mandatu Olszewskiego, który naruszył ustawę antykorupcyjną.

Wiadomości Region

Biegli ponownie badają szczątki wyłowione z jeziora Pluszne 15 lat temu

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poprosiła biegłych medyków sądowych o kolejną opinię związaną ze szczątkami wyłowionymi z jeziora Pluszne przed 15 laty. Opinia, którą teraz uzyskała różni się od tej sporządzonej

Wiadomości Region

Bociany powoli opuszczają gniazda

W najbliższych dniach z gniazd na Warmii i Mazurach odlecą ostatnie bociany. Te, które zostaną na zimę, jesienią trafią do specjalistycznych ośrodków, które pomogą tym ptakom przetrwać mrozy. Zdecydowana większość