CBA zatrzymało adwokata z Ostródy
Adwokat z Ostródy, który przyjął 30 tys. zł łapówki za załatwienie korzystnego wyroku w sprawie cywilnej w Sądzie Okręgowym w Elblągu, został zatrzymany w operacji specjalnej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Do zatrzymania adwokata przez agentów gdańskiej delegatury Biura doszło w piątek. Później sąd na wniosek gdańskiej prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.
Adwokat oferował wpływ na uzyskanie korzystnego wyroku za łapówkę. Deklarował, że 30 tys. zł. trafi do sędziego i ławników tego sądu, choć z ustaleń śledczych z CBA wynika, że sam nie zamierzał dzielić się pieniędzmi i przekazywać otrzymanej kwoty osobom, na wpływy których się powoływał.
Agenci Biura przygotowali operację kontrolowanego wręczenia prawnikowi łapówki, później w jego kancelarii adwokackiej ujawniono pieniądze, które przyjął za niezgodne z prawem działania.
http://olsztyn.onet.pl/cba-zatrzymalo-adwokata-ktory-przyjal-lapowke-za-zalatwienie-wyroku-w-sadzie/rwxl48
You might also like
Dzieci z Donbasu bardzo dobrze poradziły sobie w polskich szkołach
Dzieci z Donbasu, które od kilku miesięcy chodziły do polskich szkół w Stawigudzie poradziły sobie z nauką w nowym języku, z innymi programami nauczania i nowymi warunkami – oceniają dyrektorzy
Bilans drogowy miesiąc po zmianie przepisów
Minął miesiąc od wprowadzenia zmian w przepisach ruchu drogowego. Warmińsko – mazurska policja dokonała pierwszych podsumowań sytuacji na drogach regionu. 18 maja weszła w życie nowelizacja przepisów, zaostrzająca kary wobec
Zmarł 24-latek z Pasymia, który palił nieznaną substancję
Zmarł 24-latek z Pasymia, który palił nieznaną substancję – prawdopodobnie jakiś narkotyk bądź dopalacz. W nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny policji w Szczytnie został poinformowany przez dyspozytora pogotowia