Olsztyn: Więcej miejsc wolnych od dymu tytoniowego

Olsztyn: Więcej miejsc wolnych od dymu tytoniowego

W Olsztynie weszła w życie uchwała o rozszerzeniu strefy wolnej od dymu tytoniowego. Zakaz palenia obowiązuje na przystankach, w parkach oraz nad jeziorem.

Podczas grudniowej sesji olsztyńska Rada Miasta przyjęła uchwałę o rozszerzeniu w granicach administracyjnych miasta Olsztyna katalogu miejsc przeznaczonych do użytku publicznego jako strefy wolnej od dymu tytoniowego, pary z papierosów elektronicznych i substancji uwalnianych za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego.
Do katalogu miejsc wolnych od dymu tytoniowego włączono przystanki autobusowe i tramwajowe komunikacji miejskiej, tereny wyznaczone na siłownie plenerowe oraz place zabaw. Zgodnie z preferencjami mieszkańców miejscem wolnym od dymu tytoniowego jest również Park Centralny, Park im. Kusocińskiego, Park Jakubowo, Park Podzamcze oraz obszar Centrum Rekreacyjno-Sportowego “Ukiel”. W strefach wolnych od dymu obowiązuje całkowity zakaz palenia zarówno tradycyjnych wyrobów tytoniowych jak również papierosów elektronicznych.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/mniej-dymu-tytoniowego-w-olsztynie.html

Previous Mikołajki: Z jeziora wyłowiono ciało zagnionego mężczyzny
Next Rozpoczął się proces mężczyzn oskarżonych o próbę włamania do dwóch bankomatów

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Szybka interwencja dzielnicowych uratowała życie 37 – latka

We wtorek dzielnicowi pracujący nad jeziorem Ukiel uratowali 37-letniego mężczyznę, który stojąc na krawędzi pomostu, rozłożył szeroko ręce i wskoczył do pokrytego cienką warstwą lodu jeziora. Po godz. 13:00 w

Wiadomości Olsztyn

Prace nad olsztyńskimi plantami dobiegają końca

Wiosną Olsztyn zyska nowe zielone miejsce wypoczynku. Planty miejskie połączą Park Centralny z Podzamczem. Wybierając się na spacer w okolice Starego Miasta warto sprawdzić jak zmienił się teren przyległy do

Wiadomości Olsztyn

Prezydent miasta objął patronat nad Pierwszym Olsztyńskim Marszem Równości

Piotr Grzymowicz został patronem Pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości, który odbędzie się w mieście 15 czerwca. Poszedł tym samym w ślady niektórych samorządowców, którzy także postanowili w ten sposób dać wyraz