W Olsztynie powstaną nowe ścieżki rowerowe

W Olsztynie powstaną nowe ścieżki rowerowe

Ruszył przetarg na budowę komunikacyjnych ścieżek rowerowych w Olsztynie. W efekcie tego przedsięwzięcia miasto zyska kolejne kilometry nowych dróg rowerowych.
Inwestycja podzielona jest na siedem zadań, które uzupełnią i połączą już istniejące odcinki. Nowe ścieżki pojawią się m.in. na ul. Witosa i ul. Krasickiego, al. Obrońców Tobruku oraz ul. Iwaszkiewicza. W zakres planowanej inwestycji wchodzi także budowa “Łynostrady” na jej całym, miejskim przebiegu, czyli od osiedla Brzeziny do granic Olsztyna w Lesie Miejskim.
Większość prac związanych z budową nowych ścieżek ma zakończyć się w kwietniu 2018r. Wszystkie trasy powinny być dostępne dla rowerzystów już w sierpniu 2018r.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/nowe-sciezki-rowerowe-w-olsztynie.html

Previous Olsztyn utworzy nowe przedszkole
Next Trwa usuwanie skutków piątkowej nawałnicy

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Kolejna nowatorska operacja w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Lekarze ze szpitala dziecięcego w Olsztynie wykonali w poniedziałek nowatorską metodą operację rekonstrukcji żuchwy u 8-letniego chłopca. Zastosowali specjalne szablony chirurgiczne, co pozwoliło precyzyjniej uzupełnić ubytek kości i skrócić czas

Wiadomości Olsztyn

Od niedzieli kierowcy znów będą mogli korzystać ze skrzyżowania ulic przy Wysokiej Bramie

Od 22 listopada, kierowcy znów będą mogli korzystać ze skrzyżowania ulic 11 listopada, Skłodowskiej-Curie, Nowowiejskiego i pl. Jedności Słowiańskiej. W tej części miasta zostanie przywrócona stała organizacja ruchu. Na stałe

Wiadomości Olsztyn

Sąd Apelacyjny w Białymstoku zwiększył odszkodowanie dla byłego prezesa Pojezierza

Sąd Apelacyjny w Białymstoku podwyższył kwotę odszkodowania i zadośćuczynienia dla byłego prezesa spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie z 611 tysięcy złotych na prawie dwa miliony złotych. Sądowe postępowanie wobec Zenona