Paweł Pszczółkowski został zwycięzcą XVII Biegu Jakubowego

Paweł Pszczółkowski został zwycięzcą XVII Biegu Jakubowego. Olsztynianin pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 34 minut i 24 sekund.

Bieg wystartował o 11:00 z rynku olsztyńskiego Starego Miasta. Zawodników czekała rywalizacja na 10-kilometrowej trasie, która ze Starego Miasta poprowadziła w okolice jeziora Długiego. Organizatorzy zmienili nieco trasę, jeden z odcinków wiódł ścieżkami Parku Centralnego.
XVII Bieg Jakubowy to przede wszystkim promocja biegania i zdrowego stylu życia. Organizatorzy jak zwykle proponują także biegaczom starty charytatywne i wsparcie Fundacji Przyszłość Dla Dzieci. W poprzednim roku bieg ukończyło ponad 500 osób.
W poprzedniej, XVI edycji Biegu Jakubowym również triumfował Paweł Pszczółkowski. Rywalizację kobiet wygrała Emilia Wołyniec z Gołdapi. Na metę przybiegła po niecałych 44 minutach.

Źródło: Radio Olsztyn

Previous 1 maja rusza druga edycja Olsztyńskiego Roweru Miejskiego
Next Zmiana organizacji ruchu na ulicy Partyzantów

You might also like

Wiadomości Olsztyn

W centrum Olsztyna powstaną nowe ścieżki rowerowe

Wzdłuż ulicy Kościuszki w Olsztynie powstaną dodatkowe ścieżki rowerowe. To według władz jeden z efektów inwestycji tramwajowej. Wydzielone zostaną specjalne pasy. Zaczną się na wysokości Urzędu Statystycznego i będą wieść

Kolekcja teatraliów w Starym Ratuszu w Olsztynie

Do 31 marca można oglądać wystawę teatraliów, pochodzących ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz olsztyńskiego Teatru Jaracza. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającego na 27 marca, pracownicy biblioteki przygotowali kolekcję