Minister Zdrowia potwierdził pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce

Informację o wykryciu pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, a jego stan jest dobry. Główny Inspektorat Sanitarny przygotował zalecenia, których wszyscy powinniśmy przestrzegać.

Pierwszy Polak, u którego wykryto nowego wirusa, przyjechał z Niemiec. Pacjent zarażony koronawirusem jest z województwa lubuskiego, leży w szpitalu w Zielonej Górze; czuje się dobrze – poinformował na konferencji minister Szumowski. Podkreślił, że wszystkie procedury w tym przypadku zadziałały tak, jak powinny zadziałać. Dodał, że pacjent zgłosił się do lekarza i telefonicznie otrzymał informację, żeby się skontaktować ze służbami sanitarnymi.

W Polsce w środę było 68 osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa, około 500 osób jest poddanych kwarantannie.

Sanepid i Ministerstwo Zdrowia proszą przede wszystkim o spokój. Zalecają, aby śledzić komunikaty i stosować się do wskazówek, które Główny Inspektorat Sanitarny na bieżąco publikuje na swojej stronie internetowej.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-w-polsce-ponad-200-zarazonych-koronawirusem-w-niemczech/6qprpfh
Previous Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch
Next Brzydowo: 43- latka zmarła ugodzona nożem, jej córka trafiła do szpitala

You might also like

Wiadomości Kraj

Fałszywe alarmy bombowe w 122 szkołach

122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystkie alarmy były fałszywe – podało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji Narodowej, przywołując dane Centralnej

Wiadomości Kraj

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich. 51,55 proc. głosów zdobył Andrzej Duda. Bronisław Komorowski otrzymał poparcie 48,45 proc. wyborców. Frekwencja wyniosła 55,34 proc. PKW podała, że

Wiadomości Region

Działdowo: Ofiara oszustów internetowych straciła 54 tys. złotych

Mieszkanka powiatu działdowskiego straciła 54 tys. złotych, po tym jak skontaktował się z nią mężczyzna zachęcając w inwestycję w kryptowalutę bitcoin. Kobieta zgłosiła się na Policję w Działdowie, po tym