Do Olsztyna przybyła pomoc z Chin
Materiały ochrony osobistej z naszego partnerskiego miasta docierają do Olsztyna. To nieoceniona pomoc, która trafi do tych będących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.
“Bądźcie silni”, “Trzymajcie się razem” – takie hasła można przeczytać na kartonach, w jakich przyleciała do Olsztyna pomoc humanitarna z Weifangu. To obiecane niedawno wsparcie, jakie zadeklarowało chińskie miasto.
Transport z Chin to kilkanaście tysięcy maseczek chirurgicznych oraz specjalistycznych z filtrem. Poza tym niezbędne kombinezony ochronne. Ten sprzęt w pierwszej kolejności zasili szpital miejski. Naszym partnerem w przedsięwzięciu sprowadzenia pomocy z Weifangu jest Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.
You might also like
210 tys. zł na krzewienie sportu
210 tys. zł przeznaczy samorząd województwa na wsparcie projektów służących poprawie stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci i młodzieży szkolnej, a także organizacji wydarzeń sportowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Kolorowa woda w sieci
W najbliższych dniach woda w sieci ciepłowniczej MPEC może zmienić kolor. Nie jest to jednak wynik awarii, a coroczne badanie szczelności infrastruktury ciepłowniczej. Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze
24 – latek ugrzązł na mokradłach w okolicy Starego Olsztyna
Kilka godzin trwała akcja poszukiwawcza 24-letniego mieszkańca osiedla Jaroty, który wracając pieszo z Bartąga postanowił skrócić sobie drogę. Ze względu na zapadający zmierzch mężczyzna stracił orientację w terenie i ugrzązł