13-latka znaleziona w strumieniu zmarła prawdopodobnie z wychłodzenia

Nastolatka, która uciekła z domu dziecka w Pacółtowie i została dzień później znaleziona martwa w strumyku, najprawdopodobniej zmarła z wychłodzenia. Podczas sekcji zwłok nie znaleziono obrażeń zadanych przez osoby trzecie – podała prokuratura.

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim wszczęła w poniedziałek postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 13-latki. W ramach tego postępowania badany jest wątek dotyczący tego, w jaki sposób wychowanka domu dziecka opuściła placówkę i czy w związku z tym mogło dojść do nieprawidłowości ze strony personelu.
W poniedziałek odbyła się sekcja zwłok nastolatki, podczas której nie ujawniono na jej ciele żadnych obrażeń, jakie mogłyby zadać osoby trzecie, a które mogłyby skutkować zgonem. Wykluczono też utonięcie jako przyczynę śmierci dziewczynki. Natomiast ze wstępnej opinii biegłego wynika, że na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.
Pobrano biologiczny materiał do zbadania na zawartość alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych.
Ciało 13-latki znaleziono w piątek w Kurzętniku. Dzień wcześniej dziewczynka uciekła z domu dziecka w Pacółtowie. Na ciało nastolatki natknął się w piątek rano przypadkowy przechodzień w strumyku. W pobliżu jest pustostan, w którym spotykała się okoliczna młodzież. 13-latka była podopieczną domu dziecka w Pacółtowie, oddalonym od Kurzętnika o ok. 6 km. Dziewczynka była widziana w placówce w czwartek między godziną 15 a 16. Gdy w domu dziecka zorientowano się, że nastolatka zniknęła, wszczęto jej poszukiwania.
https://www.onet.pl/informacje/onetolsztyn/cialo-13-latki-znalezione-w-strumieniu-znana-prawdopodobna-przyczyna-smierci/1grxz4c,79cfc278

Previous Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu z zarzutem zabójstwa 33 - latka
Next Trwają poszukiwania 21 - latka z Olsztyna

You might also like

Wiadomości Region

W czerwcu rozpocznie się akcja opryskiwania lasów sosnowych

Olsztyńscy leśnicy muszą ratować 10 tys. hektarów drzewostanów sosnowych. Igły tych drzew zjada żarłoczny szkodnik – gąsienica motyla brudnica mniszka. Od 1 do 30 czerwca samoloty opryskają las środkiem zawierającym

Wiadomości Region

Korsze: Makabryczne odkrycie w jednej z piwnic

W piwnicy bloku w miejscowości Korsze znajdowało się rozczłonkowane ciało mężczyzny W sprawie została zatrzymana jedna osoba. Wiadomo, że ciało należy do 36-latka, który był mieszkańcem bloku. Morderstwo mogło mieć

Wiadomości Region

Policjanci pracują nad sprawą szczątków ze Spręcowa

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób zaginionych bardzo często wracają do niewyjaśnionych spraw sprzed lat. Jedną z nich jest ta dotycząca czaszki ludzkiej znalezionej w lesie pod Spręcowem w