36 – latek pod wpływem narkotyków przewoził trójkę pasażerów, w tym 7 – letniego syna
Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi. Mężczyzna kierując mazdą pod wpływem narkotyków i posiadając je przy sobie przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość. Okazało się, że przewoził także trójkę pasażerów, w tym swojego 7-letniego syna.
Iławscy policjanci z grupy „SPEED” podczas kontroli prędkości w jednej z miejscowości powiatu iławskiego zatrzymali kierującego mazdą. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości, jak również czy kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Badanie testerem wskazało, że 36-latek kierował mazdą pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy. W trakcie dalszych czynności policjanci w samochodzie mężczyzny znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Okazało się, że mieszkaniec powiatu gołdapskiego przewoził samochodem trzech pasażerów, w tym swojego 7-letniego syna, którego miał zawieźć do mamy. Policjanci ustalili, że mama chłopca mieszka na Śląsku. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnej celi i przedstawili mu zarzuty.36-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zespołu „SPEED” działają na terenie całego garnizonu warmińsko-mazurskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać przez nich zatrzymani i ukarani w trakcie pomiarów statycznych, prowadzonych za pomocą mierników prędkości z wizualizacją.
W skład grupy wchodzą policjanci z komórek właściwych do spraw ruchu drogowego z jednostek terenowych garnizonu warmińsko-mazurskiego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, posiadających przeszkolenie specjalistyczne w zakresie stosowania przyrządów kontrolno – pomiarowych i mający odpowiednie przygotowanie oraz doświadczenie.
http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/65154,Policjanci-z-grupy-SPEED-zatrzymali-kierujacego-ktory-jechal-mazda-pod-wplywem-n.html
You might also like
Niebezpiecznie wysoki poziom wody w rzece Elbląg
Poziom wody na rzece Elbląg, na skutek tak zwanej cofki, wzrasta do stanów ostrzegawczych. Służby wydziałów kryzysowych w Elblągu i w powiecie elbląskim monitorują sytuację. IMGW ostrzegło dziś, że w
Strażacy podsumowali okres świąteczny
2703 interwencje, 8 ofiar śmiertelnych i 61 osób rannych – to bilans pracy strażaków w okresie świątecznym. Najwięcej pożarów zgłoszono w Wigilię i drugi dzień świąt. W czasie świąt Bożego
Policjanci wstępnie podsumowali tegoroczną akcję Znicz
Od czwartku rano do północy w sobotę doszło do 200 wypadków. Zginęło w nich 16 osób, a 259 zostało rannych. Funkcjonariusze w ramach akcji “Znicz” zatrzymali 796 nietrzeźwych kierowców. Tegoroczna

