Bank Żywności chce stworzyć w Olsztynie Kuźnię Społeczną
Bank Żywności chce stworzyć w Olsztynie Kuźnię Społeczną, czyli miejsce spotkań, aktywizacji, edukacji i wsparcia organizacji społecznych. Powstaje ona w jednym z zabytkowych budynków po dawnych koszarach Dragonów.
Modernizacja obiektu będącego częścią XIX-wiecznego budynku po byłych koszarach wojskowych w Olsztynie pochłonie w sumie 4,8 mln złotych. Bank Żywności wyłoży jedynie część potrzebnej kwoty. Reszta, czyli 3,2 mln zł, to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Remont budynku odbywa się pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o to, by dawna stajnia odzyskała swoje architektoniczne walory. Ma być nowocześnie, ale zostaną zachowane i wyeksponowane także zabytkowe elementy obiektu.
Kuźnia Społeczna będzie wspierać, szkolić i pomagać w rozwoju wszystkim osobom wykluczonym społecznie i bezrobotnym, a także podnosić kompetencje i usamodzielniać tych, którzy z różnych względów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Przyczyni się także do wzmocnienia gospodarki lokalnej i regionalnej przez tworzenie nowych miejsc pracy.
W budynku będzie funkcjonowała kuchnia społeczno-warsztatowa, powstanie także strefa biurowa i co-workingowa oraz sale szkoleniowe i eventowe.
https://olsztyn.onet.pl/dawna-stajnia-zamieni-sie-w-kuznie-spoleczna/52vg8vt
You might also like
Zapadł wyrok w sprawie pobicia czarnoskórego mieszkańca Olsztyna
Za pobicie ciemnoskórego mieszkańca Olsztyna Allana T. Sąd Okręgowy skazał na karę czterech miesięcy więzienia Wojciecha K.Wojciech K. cztery miesiące spędził w tymczasowym areszcie, w związku z tym sąd zaliczył
Głosuj na Ukiel!
Trwa głosowanie w plebiscycie National Geographic Traveler. W kolejnej edycji bierze udział także największy olsztyński akwen. Miesięcznik organizuje akcję już szósty raz. W rywalizacji biorą 32 miejsca z całej Polski
Darmowy e-book o historii Olsztyna
Dwóch olsztyńskich historyków – Robert Klimek i Grzegorz Białuński wydali darmowy e-book “Początki Olsztyna” z okazji 660-lecia miasta. Przewodnik archeologiczny “Początki Olsztyna” omawia m.in. grodziska znajdujące się w obecnych granicach