Barczewo i Dobre Miasto w sieci Cittaslow

Barczewo i Dobre Miasto w sieci Cittaslow

Decyzją Komitetu Koordynującego Cittaslow 9 listopada 2013 roku do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow przyjęte zostały Barczewo i Dobre Miasto.

Przy wsparciu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, obydwa miasta w ostatnich miesiącach przeszły procedurę certyfikacyjną. Co oznacza, że spełniają kryteria niezbędne do uzyskania statutu miasteczka Cittaslow. Dotyczą m.in. polityki środowiskowej, ochrony środowiska, gościnności, promocji turystycznej, infrastruktury miejskiej.
Zarówno turyści, jak i mieszkańcy mają zatem pewność, że w miasteczkach, uprawnionych do posługiwania się logo Cittaslow zagwarantowana jest lepsza jakość życia i wypoczynku. Dobre Miasto i Barczewo już w trakcie mijającego roku angażowały się aktywnie w promocję idei Cittaslow wśród swoich mieszkańców i gości. Uczestniczyli w różnych działaniach – m.in. w ogólnoświatowej „Niedzieli Cittaslow”, która odbyła się pod koniec września.
Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow liczy obecnie już 12 członków. Są to: Barczewo, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Murowana Goślina, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Reszel, Ryn.

Źródło: http://portal.warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/dwa-nowe-miasta-w-cittaslow

Previous Butle z gazem wypadły z cieżarówki na trasie między Biskupcem a Bartoszycami
Next Wybuch gazociągu wysokiego ciśnienia w Jankowie Przygodzkim, trzy osoby nie żyją

You might also like

Wiadomości Region

Pijany sternik zatrzymany na jeziorze Mikołajskim

Prawie 2 promile alkoholu miał mężczyzna, który pływał skuterem wodnym na jeziorze Mikołajskim. 43-latek to pierwszy pijany sternik zatrzymany w tym sezonie przez policyjnych wodniaków. Pijani sternicy odpowiadają tak, jak

Wiadomości Region

Na Warmii i Mazurach nie będzie można zbierać ślimaków winniczków

Decyzję w tej sprawie podjął Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie podjął decyzję o wstrzymaniu zbioru ślimaków winniczków w 2015 ze względu na zmniejszenie się liczby stanowisk jego występowania. Ślimak

Wiadomości Region

Obiecywali pracę i brali pożyczki na wyłudzone dane

W miniony piątek do prokuratury w Olsztynie zostali doprowadzeni dwaj mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy są podejrzani o szereg oszustw. Sprawcy oferując dobrze płatną pracę, pozyskiwali od pokrzywdzonych ich dane osobowe,