Brak zgody wśród koalicjantów w olsztyńskiej Radzie Miasta
Koalicja w olsztyńskiej Radzie Miasta podzielona. Podczas sesji, prezydent miasta przekonywał, że trzeba rozpocząć prace nad planem zagospodarowania dla terenów między ulicami Żołnierską, Obiegową, Kościuszki i Pstrowskiego. Miałoby to uchronić przed budową dyskontu spożywczego, którego nie chcą mieszkańcy.
Innego zdania była koalicyjna PO. Chodzi głównie o tereny należące do UWM, który część z nich już sprzedał, a inwestor według władz miasta chce tam postawić sklep.
Prace nad dokumentem mogłyby zniechęcić kolejnych inwestorów – twierdzi PO, które znalazło wsparcie w radnych z opozycyjnego Demokratycznego Olsztyna.
Ostatecznie obóz prezydencki popierany przed opozycyjnych radnych z PiS i SLD przegrał głosowanie. Jak mówił prezydent to może oznaczać zielone światło dla dyskontu.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/zgrzyty-w-olsztynskiej-radzie-miasta/qfsv8
You might also like
W olsztyńskim Szpitalu Miejskim zostaną przeprowadzone dwie operacje rekonstrukcji twarzy
Operacje rekonstrukcji twarzy u dwóch pacjentów, którym nowotwór zniszczył kości żuchwy oraz tkanki miękkie, przeprowadzą lekarze Szpitala Miejskiego w Olsztynie pod kierunkiem dr Anny Bromirskiej-Małyszko. Zabiegi zostaną przeprowadzone w środę
Ogłoszone przetargi na budowę obwodnicy Olsztyna
Ogłoszono dwa przetargi ograniczone na budowę 24,7 km obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 16. Pierwsze postępowanie obejmuje budowę obwodnicy na odcinku ok. 10 km od połączenia z istniejącą dk
W Parku Kusocińskiego stanęła ławeczka Szalonego Krasnoluda
Powstało kolejne miejsce, które sprzyja rozrywce na świeżym powietrzu. Oryginalna ławeczka ze stołem do gry w szachy, warcaby i chińczyka jest nową atrakcją Parku Kusocińskiego. Ta zielona oaza niedaleko olsztyńskiego