Co najmniej 15 osób zginęło, a 23 zostały ranne rano w kolejnym zamachu bombowym w Wołgogradzie

Co najmniej 15 osób zginęło, a 23 zostały ranne rano w kolejnym zamachu bombowym w Wołgogradzie

Co najmniej 15 osób zginęło, a 23 zostały ranne rano w kolejnym zamachu bombowym w Wołgogradzie, na południu Rosji – poinformował wicegubernator tego regionu Wasilij Gałuszkin.  Wśród ofiar zamachu nie ma obywateli Polski – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy polskiego MSZ Marcin Wojciechowski.

To drugi atak terrorystyczny w tym mieście w ciągu dwóch dni i trzeci w ciągu dwóch miesięcy. Wczoraj w wyniku zamachu samobójczego na tamtejszym dworcu kolejowym śmierć poniosło 17 osób, a obrażeń doznało 45. Natomiast 21 października wskutek wybuchu bomby w autobusie komunikacji miejskiej zginęło tam sześć osób, a rannych zostało 50.
Tym razem ładunek wybuchowy zdetonowano w trolejbusie. Eksplozja nastąpiła o godz. 8.23 czasu moskiewskiego (5.23 czasu polskiego). Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK), rządowy organ koordynujący walkę z terroryzmem w Rosji, przekazał, że eksplodowała bomba. Na razie nie jest jasne, czy została odpalona zdalnie czy też zdetonował ją terrorysta samobójca.
Zamach miał miejsce na ulicy Kaczynców w dzielnicy Dzierżyńskiej, w centrum miasta. Bomba wybuchła w trolejbusie nr 15, około 50 metrów od szpitala, w którym leczona jest duża część poszkodowanych w niedzielnym zamachu na dworcu. W pobliżu miejsca zamachu znajduje się też duże targowisko, uczelnia wojskowa i jednostka wojskowa
Eksplozja nastąpiła w czasie porannego szczytu. Trolejbus był po brzegi wypełniony pasażerami. Siła wybuchu była tak duża, że pojazd został rozerwany na drobne kawałki, a w okolicznych domach powypadały szyby z okien. Wśród zabitych i rannych są studenci i dzieci.
W pobliżu miejsca eksplozji znaleziono jeszcze jedną bombę. Rozbroili ją policyjni saperzy.
Nastroje w Wołgogradzie są bliskie panice. Mieszkańcy boją się jeździć środkami komunikacji miejskiej. Wielu przemieszcza się prywatnymi środkami transportu lub pieszo. Cały czas pojawiają się pogłoski o następnych zamachach. Lokalne władze je dementują, jednak mieszkańcy nie dają temu wiary.
Gubernator obwodu wołgogradzkiego Siergiej Bożenow zdecydował o skierowaniu na ulice Wołgogradu kozackich patroli.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-kolejny-wybuch-w-wolgogradzie/dcbn7

Previous Szczytno: 56 - latek zmarł po spożyciu alkoholu niewiadomego pochodzenia
Next Zmarł Andrzej Turski

You might also like

Wiadomości Region

18 – stki nowymi ogniskami koronawirusa

W województwie warmińsko-mazurskim służby sanitarne zanotowały nowe ogniska koronawirusa, które powstały na przyjęciach z okazji 18. urodzin – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. W woj. warmińsko-mazurskim zanotowano we wtorek

Wiadomości Kraj

Pasjonat z Iławy stworzył polską mapę skarbów

Blisko 100 lokalizacji znalazło się na polskiej mapie skarbów – wskazującej miejsca, w których w przeszłości dokonano przypadkowych odkryć zabytkowych monet i biżuterii. Mapa powstała na podstawie archiwalnych doniesień prasowych

Wiadomości Region

Od dzisiaj następuje zmiana obowiązujących obostrzeń

Od dzisiaj ponownie działają hotele, kina, teatry, boiska zewnętrzne, baseny i stoki narciarskie. Nowe wytyczne związane z pandemią COVID-19 obowiązywać mają do końca lutego. Wprowadzone zmiany łagodzą obostrzenia w obszarze