Długi weekend: Na drogach regionu spokojniej niż rok temu

Długi weekend: Na drogach regionu spokojniej niż rok temu

Trwa długi czerwcowy weekend. Na drogach, jak do tej pory, jest spokojniej niż w ubiegłym roku. Policjanci odnotowali mniej wypadków, jest także mniej poszkodowanych. Częściej niż w ubiegłorocznym czerwcu dochodziło do kolizji drogowych i zatrzymań nietrzeźwych kierujących.

Od piątku na drogach Warmii i Mazur odnotowano 10 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Policjanci byli wzywani na miejsce 91 kolizji drogowych. Zatrzymali także 29 nietrzeźwych kierujących.
Pijani kierowcy poruszający się po drogach stwarzają ogromne zagrożenie dla innych, dlatego policjanci konsekwentnie poprzez codzienne kontrole drogowe, działania eliminują ich z ruchu.
Zdarza się, że funkcjonariusze są wspierani przez mieszkańców, którzy anonimowo informują policję, gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca. Takie zgłoszenia być może zapobiegają tragediom.

Źródło: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/1105,KWP-Sytuacja-na-drogach-regionu-2006.html

Previous Premier nie wyklucza wcześniejszych wyborów
Next Szukał towarzystwa, stracił 70 tys.

You might also like

Wiadomości Region

Gołdap: Śmiertelny wypadek koło Babek

W sobotnią noc doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący osobowym oplem na prostym odcinku drogi w Babkach stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Wiadomości Region

Wiceminister MSWiA spotkał się z funkcjonariuszami z Giżycka, którzy zostali zaatakowani przez pijanych żołnierzy

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński spotkał się z funkcjonariuszami z Giżycka, którzy ucierpieli podczas interwencji. Spotkanie ministra z policjantami odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Dwie policjantki oraz

Wiadomości Region

Rada Regionu Warmińsko-Mazurskiego PO zdecydowała o zawiązaniu w sejmiku koalicji z PSL

Rada Regionu Warmińsko-Mazurskiego PO zdecydowała o zawiązaniu w sejmiku koalicji z PSL i prowadzeniu rozmów z ludowcami o obsadzie zarządu województwa. Na kandydatkę na przewodniczącą sejmiku została wskazana Bernadeta Hordejuk.