Do Olsztyna przyjechało 13 ekologicznych autobusów
Flota miejskiego przewoźnika powiększyła się o kolejne pojazdy. To zarówno nowe fabrycznie autobusy, jak i pojazdy już używane, ale takie, które przyczynią się do świadczenia usług.
Łącznie do zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego trafiło 13 pojazdów. To osiem Solarisów, które przyjechały prosto od producenta oraz pięć MAN-ów, mających przejechanych ok. 400-500 tys. km.
Cała inwestycja ma wartość ok. 11 mln złotych. Pięć używanych pojazdów to 12-metrowce. Natomiast spośród nowych autobusów sześć to krótkie, 12-metrowe, a dwa kolejne są pojazdami przegubowymi długości 18 metrów. Te pojazdy spełniają wyśrubowane wymogi ochrony środowiska – silniki są zgodne z najbardziej restrykcyjną normą emisji spalin – EURO 6.
Nowe zakupy olsztyńskiego MPK powinny zacząć obsługiwać pasażerów już w następnym tygodniu.
Rocznie autobusy miejskie pokonują w Olsztynie ponad dziewięć mln kilometrów. Do tego około 800 tys. km przejechanych każdego roku przez tramwaje. Każdego roboczego dnia z komunikacji miejskiej korzysta w naszym mieście 130 tys. pasażerów.
Ta liczba zresztą systematycznie rośnie. Jeszcze w 2013 roku obsłużonych zostało ok. 30 mln osób. W 2018 roku było to już 42,8 mln, a w poprzednim jeszcze więcej, bo 43,5 mln. W poprzednim roku zostało sprzedanych aż 292 tys. sieciówek, które są zresztą jednymi z najtańszych w Polsce.
Autobusy komunikacji miejskiej z Olsztyna dojeżdżają też do ościennych gmin – Stawigudy, Purdy, Olsztynka, Barczewa i Dywit.
You might also like
Olsztyn najbezpieczniejszym miastem wojewódzkim
Olsztyn najbezpieczniejszym miastem wojewódzkim w Polsce wg. rankingu tygodnika „Polityka”. Spośród wszystkich miast w Polsce stolica naszego regionu w kategorii bezpieczeństwa uplasowała się na piątym miejscu. Tygodnik „Polityka” na łamach
Zmarł Józef Jacek Rojek
Józef Jacek Rojek, poeta, prozaik, eseista, malarz i rysownik, zmarł w Olsztynie w nocy z 17 na 18 maja w wieku 76 lat. Rojek urodził się w 1939 r. we
Zdaniem WSPR dyspozytor pogotowia i lekarz ambulatorium nie popełnili błędów w sprawie 3-letniej Lenki
Dyspozytor pogotowia i lekarz ambulatorium nie popełnili błędów w sprawie 3-letniej Lenki, która dwa tygodnie temu zmarła na sepsę w olsztyńskim szpitalu dziecięcym. Takie są wyniki kontroli Wojewódzkiej Stacji Pogotowia