Dziś w nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy

Dziś w nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy

Dziś w nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawimy o godzinę wstecz, czyli będziemy spać dłużej. Wskazówki zegarków przesuwamy z godziny trzeciej na drugą.

Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. W Polsce wciąż pojawiają się głosy, że nasz kraj powinien zrezygnować z tej procedury.
W październiku sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych poparła jednogłośnie projekt ustawy autorstwa posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zakłada brak zmiany czasu na letni i zimowy. Według propozycji PSL czas letni miałby obowiązywać cały rok, ale dopiero od 1 października 2018 r. Dlatego, nawet gdyby projekt PSL zyskał poparcie Sejmu, Senatu i prezydenta, to czas zmienialibyśmy jeszcze w marcu 2018 roku.
W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje ona nieprzerwanie od 1977 roku.
Pociągi w nocy zatrzymują się na stacjach na godzinę, co oznacza, że podróżni jadą dłużej. Pasażerowie, którzy kupują bilety na pociągi kursujące w nocy są też informowani z zmianach w rozkładzie jazdy.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmiana-czasu-2017-w-nocy-nastapi-zmiana-czasu-z-letniego-na-zimowy/0lm9wy0

Previous Zbliża się druga edycja programu "Podwórka z natury"
Next Niebezpieczny weekend na drogach regionu

You might also like

Wiadomości Kraj

Prezydent RP powierzył misję tworzenia rządu Ewie Kopacz

Bronisław Komorowski oficjalnie powierzył Ewie Kopacz misję tworzenia nowego rządu. Ich spotkanie rozpoczęło się dziś o godzinie 12 w Belwederze. Nowy gabinet PO-PSL ma zostać powołany 22 września, przed wylotem

Wiadomości Kraj

Dziś rozpocznie się szczyt NATO w Warszawie

Szczyt NATO 2016 w Warszawie rozpoczyna się dziś o 15.30. Tuż po 10 odbyły się wystąpienia Andrzeja Dudy i Jensa Stoltenberga na forum ekspertów. Szczyt potrwa do soboty. Wezmą w

Wiadomości Kraj

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Został zaatakowany nożem podczas 27. Finału WOŚP. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą pięć godzin operację. Dziś poinformowano, że prezydent Gdańska zmarł. Adamowicza zaatakował