ALE SZTUKA! NAD DŁUGIM!

ALE SZTUKA! NAD DŁUGIM!


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 16/07/2019 - 27/08/2019
16:30 - 22:00

Lokalizacja
Polana przy pomoście nad Jeziorem Długim

KategorieJezioro Długie to obowiązkowy punkt olsztyńskich ekskursji.
Tworzy uniwersalną przestrzeń, w której spotykają się i refleksyjni relaksowicze, i temperamentni wyczynowcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkali się również miłośnicy sztuki. Spacerowa promenada powiedzie młodych i starych wprost w objęcia twórczych warsztatów, koncertów i spektakli. W tym być może najbardziej malowniczym zakątku miasta sztuka i natura stanowią nader udany mariaż.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektu zapraszamy na 5 wtorkowych spotkań:
16 lipca – Ale Etno
6 sierpnia – Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Teatr!
13 sierpnia – Ale Poezja
20 sierpnia – Ale Street Art
27 sierpnia – Ale Śmiech

16.07 – Ale Etno
Wydarzenie dla wszystkich interesujących się sztuką etniczną, kochających przyrodę i połączenie kultury i natury, ale nie tylko bo tutaj niemal każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci, dorośli, seniorzy.

1. Opowieści Katarzyny Jackowskiej-Enemuo i kapeli Jazgotki – to zabawa dla dzieci szkolnych, ale też dla dorosłych. Muzyka na żywo, gry tańce, hulanki i piękne pieśni tworzące spójną opowieść.
Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń

2. Warsztaty tkackie Anna Bałdyga – interesujesz się rękodziełem, a może po prostu chcesz sprawdzić jak działa krosno?
Warsztaty przeznaczone dla niemal każdej grupy wiekowej.

3. Bogumiła i Piotr Zgorzelscy – mini warsztaty i animacje taneczne w stylu folkowym. Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którzy lubią dobrze się bawić, zarówno dla potrafiących tańczyć, jak i dla tych początkujących. Każdy będzie mógł dołączyć do zabawy.
Akademia Tańca Tradycyjnego

4. Kapela Maliszów to rodzinna kapela, która w bardzo ciekawy sposób interpretuje tradycyjne pieśni i melodie. Muzyka Maliszów idealnie wpisuje się w miejsce, w którym odbędzie się koncert – polankę przy kładce nad Jeziorem Długim. Muzyka zespołu zachęca zarówno do tańca, jak i do spokojnego „kocykowo-leżakowego” słuchania.
Kapela Maliszów

6 sierpnia – Ale Teatr
Teatr mój widzę ogromny nad brzegami jeziora! Plenerowe warsztaty tworzenia lalek teatralnych, wędrowne teatry uliczne, niezwykłe spektakle i klaunada zamienią ulice, polany i deptaki w niepodzielne dominium Melpomeny.

16.30
Adam Walny: „Noe” – spektakl dla dzieci i dla dorosłych
Scenariusz na podstawie Księgi Rodzaju: Adam Walny
Muzyka: Jan Wyszkowski

Widowisko autorskiego teatru z wykorzystaniem oryginalnej techniki figur-instrumentów. Spektakl przedstawia historię dyrygenta Noego, który ma poprowadzić koncert według partytury Potop. Niestety przerażona treścią partytury orkiestra ucieka, dyrygent zaś zmuszony jest do samodzielnego poprowadzenia koncertu. Wchodzi więc w interakcje z figurami i instrumentami, które opowiadają o grających na nich muzykach. Powracając co pewien czas do partytury, Noe trafia na fragment: (…) wejdź do arki wraz z żoną, wprowadź tam po parze samca i samicę z każdego gatunku ptactwa, bydła i zwierząt pełzających (…). Nieco szalony muzyk podejmuje dialog z publicznością, pośród której widzi… zwierzęta. Zaprasza niektóre osoby do współtworzenia koncertu, do podróży przez wzburzone wody.

17.30
Adam Mateusz Walny – warsztaty tworzenia lalek teatralnych

Walny-Teatr powstał w roku 1999 z inicjatywy Adama Walnego, reżysera oraz stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej grupa funkcjonowała m.in. jako Wielki Teatrzyk Świata i Teatr Bezradny. W swoich działaniach artyści penetrują różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych oraz ulicznych. Lalek używają również poza sceną – w edukacji, terapii i sztuce performance.
Adam Walny – lalkarz, scenograf, reżyser i pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie. Z założonym przez siebie teatrem gościł na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy). W roku 2009 zaadaptował powieść Augusta Bürgera i wyreżyserował cieszące się dużym powodzeniem Przygody Barona Muenchausena w łódzkim Teatrze Nowym. W 2012 r. spektaklem Opus Hamlet otworzył scenę lalkową na zamku Kronborg w Danii.

19:00
Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI
ALI BABA i CZTERECH ROZBÓJNIKÓW

Spektakl aktorsko – lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.

„Przedstawienia takie jak Ali Baba i Czterech Rozbójników są fragmentem misternie przygotowanego i bardzo oddziałującego na wyobraźnię teatralnego świata. To szczególnie cenne w tych dziwnych czasach, kiedy dzieci wolą siedzieć z nosami przyklejonymi do ekranów telefonów komórkowych i tabletów. Jak to dobrze, że jest jeszcze teatr…”

więcej:
http://www.teatralia.com.pl/ali-baba-czterech-rozbojnikow/

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103. Trwa około 45 minut.

20.30
Pina Polar Show
Performance cyrkowy – klaunada
Wspaniały, kolorowy i szalony show dla publiczności w każdym wieku.

https://www.pinapolar.com

Previous Starówka Muzyczne Serce Olsztyna
Next Roundnet na plaży - wakacyjny mini turniej

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kasia123/domains/olsztyniak.pl/public_html/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!