“Sześcian” Michała Kupisza w BWA


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 04/10/2018 - 21/10/2018
00:00

Lokalizacja
BWA Olsztyn

Kategorie


BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wernisaż i wystawę Michała Kupisza pt. “Sześcian”.

wernisaż: 4 października, godzina 18:00

Michał Kupisz. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, dyplom w 2006 roku.

Uczestnik, organizator i współorganizator indywidualnych oraz zbiorowych wystaw fotograficznych. Po studiach odbywając kilkumiesięczny staż w regionalnym ośrodku TVP3 Olsztyn, odkrył w sobie fascynację nowym medium i zawodem operatora filmowego. Od tamtej pory to właśnie film stał się nowym środkiem artystycznego wyrazu a kamera narzędziem, służącym jego urzeczywistnieniu.

Filmowe zainteresowania pogłębiał potem w Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji, gdzie zrealizował m.in. filmy: Mój zawód, Bon vivant, oraz dyplomowy Lawendowy wiatr, kończąc szkołę z wyróżnieniem. Swoją pasję i zamiłowanie do sztuki stara się wyrażać poprzez skupienie swoich zainteresowań i twórczych poszukiwań na człowieku oraz jego koegzystencji z przestrzenią w jakiej przychodzi mu żyć, w której się porusza, którą organizuje, zajmuje
i tworzy. Obecnie realizuje artystyczne projekty filmowe, a także prowadzi warsztaty filmowe, połączone z upowszechnianiem wiedzy z zakresu historii kina i jego początków.

Pomysł przedstawienia przekroju prac mojej dotychczasowej twórczości oraz głównych źródeł inspiracji, nawiązuje w bardzo swobodny sposób do starożytnych teorii filozoficznych, opartych o koncepcję czterech żywiołów, zrodzonych na drodze filozoficznych poszukiwań podstawowej zasady (Arche), leżącej u podstaw całej otaczającej nas rzeczywistości. Zainspirowany późniejszą, zsyntetyzowaną przez Platona i Arystotelesa koncepcją żywiołów, w wystawie wykorzystuję sześcian, jako jedną z pięciu figur geometrycznych platońskiej teorii wyjaśniania porządku świata, odnosząc ją do własnych poszukiwań twórczych i prób interpretacji rzeczywistości, przefiltrowanej przez własne myśli, uczucia, emocje, wrażliwość. – Michał Kupisz

Previous Ludzie Morza: Szanty na Kołłątaja
Next FIisz Emade Tworzywo, Hapysad i inni w Andergrancie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.