Wernisaż w BWA: Pustka i światło

Wernisaż w BWA: Pustka i światło

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 02/08/2019 - 03/10/2019
Całodniowe

Lokalizacja
BWA Olsztyn

Kategorie


W BWA Galeria Sztuki w Olsztynie w piątek 2 sierpnia o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Stefan Gierowski, Pustka i światło. Rzecz o kolorze.”

Będą to dzieła malarskie Stefana Gierowskiego, artysty określanego mianem klasyka polskiej nowoczesności, które stanowią wyraz kilkudziesięciu lat pracy twórczej.

Stefan Gierowski (ur. 1925 r.) w latach 1945-1948 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni profesorów Władysława Jarockiego, Zbigniewa Pronaszki i Karola Frycza. Równocześnie studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po ukończeniu studiów przeniósł się do Warszawy. W latach 1957-1960 współpracował z Marianem Boguszem, prowadząc galerię Krzywe Koło w Warszawie.

Był wykładowcą, dziekanem, rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. W roku 1986 roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.

Wystawa potrwa do 3 października.

Previous Ludzie Morza: Szanty na Kołłątaja
Next „Czas wytchnienia” w BWA

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kasia123/domains/olsztyniak.pl/public_html/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!