Fałszywe alarmy bombowe w 122 szkołach
122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystkie alarmy były fałszywe – podało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji Narodowej, przywołując dane Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
CKE podała, że 122 szkoły zgłosiły do OKE informację o otrzymaniu sygnału o ładunku. Placówki poinformowały odpowiednie służby, które dokonały sprawdzenia budynków. Alarmy okazały się fałszywe.
CKE podała, że w 61 z tych szkół – po sprawdzeniu – egzamin rozpoczął się zgodnie z harmonogramem – o godz. 9.00. W 57 szkołach – po sprawdzeniu – egzamin rozpoczął się z opóźnieniem. Wszyscy zdający rozwiązywali zadania przez 170 minut.
W trzech szkołach sprawdzenie zostało przeprowadzone w trakcie egzaminu. Na ten czas egzamin został zawieszony. Zdający powrócili do rozwiązywania zadań po zakończeniu czynności sprawdzających przez służby. W jednej szkole ewakuowano zdających – egzamin został przerwany, zdający przystąpią do niego w czerwcu.
https://www.tvp.info/42499080/alarmy-bombowe-przed-maturami-w-122-szkolach-wszystkie-falszywe
You might also like
Rozprawa w sprawie Trynkiewicza odroczona do 3 marca
Rzeszowski sąd przyjął wnioski pełnomocnika Mariusza Trynkiewicza i zgodził się na przesłuchanie nowych świadków. Wyznaczono termin kolejnej rozprawy, która odbędzie się 3 marca. Skazany za czterokrotne morderstwo przestępca jutro wyjdzie
Mława: 26 – latka zginęła na przejeździe kolejowym
Pociąg jadący z Gdyni do Krakowa potrącił śmiertelnie 26-latkę w Mławie. Kobieta przechodziła przez przejazd z zamkniętymi zaporami. Ruch pociągów na trasie został wstrzymany. Do wypadku doszło przed godziną 10.00.
Biskupiec: Mariusz P. usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa
Mariusz P. ciężko ranił nożem swoją partnerkę i niespełna dwuletnią córkę. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Prokuratura zarzuca mu podwójne usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w

