Fatalny weekend na drogach regionu

Fatalny weekend na drogach regionu

Mijający weekend przebiega fatalnie na drogach regionu. Jak do tej pory w 19 wypadkach 3 osoby zginęły, a 32 zostały ranne.

Ełccy dochodzeniowcy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątkowy wieczór w miejscowości Straduny. Kierujący dacią 24-latek na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i następnie uderzył w ogrodzenie szkoły. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. W spawie tej prowadzone jest śledztwo prokuratorskie.
Policjanci z Ełku wyjaśniają także okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę popołudniu na trasie Ełk- Kalinowo. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. 26-latka została przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami.
Policjanci wyjaśniają także przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, kilka minut po godzinie 18.00 w pobliżu miejscowości Rychnowo na krajowej „7”. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy,  że 29- letni kierowca bmw, zaraz za zakrętem przekroczył linię podwójną ciągłą, i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Gdańska oplem insignią. W wyniku zderzenia kierowca bmw, mieszkaniec Elbląga, zginął na miejscu. 10-letni pasażer helikopterem przetransportowany został do szpitala. Do szpitala karetką pogotowia przewieziona została także kobieta kierująca oplem. 33-latka podróżowała sama. Droga krajowa nr 7 była zablokowana kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem.
Kilka godzin wcześniej na krajowej 15 w miejscowości Kołodziejki również doszło do wypadku. 39-letnia kobieta, siedząca za kierownicą mazdy, straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka audi. 39-latka, z obrażeniami ciała trafiła do olsztyńskiego szpitala. Kobieta była w ciąży. Niestety, dziecka nie udało się uratować. Czterem osobom, które jechały audi, nic się nie stało.
Policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu pięciu wypadków drogowych na terenie powiatu szczycieńskiego. 11 rannych osób z tych zdarzeń drogowych zostało przetransportowanych do szpitali.  Ze wstępnych ich ustaleń wynika, że 38-letni kierowca z renault megane na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad samochodem, który zatrzymał się w poprzek jezdni na przeciwległym pasie ruchu i zderzył się z fiatem seicento jadącym od Szczytna. Na szczęście kierowcom,  nic się nie stało. Natomiast rannych zostało czterech pasażerów z fiata i renault.
Do kolejnego zdarzenia  doszło około godziny 15.50 na trasie Szczytno – Nowiny. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-letnia kobieta która kierowała oplem astrą i jechała z jednym pasażerem na łuku drogi straciła panowanie nad autem, wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu zderzając ze skodą fabią, w którym było trzech pasażerów. Ranna została pasażerka ze skody, która została przetransportowana do szpitala w Szczytnie. Kierowcy z obu aut byli trzeźwi.
Około godziny 16.15 policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym w Piwnicach Wielkich, na terenie gminy Wielbark. Również i w tym przypadku 33-letni kierowca  nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu i dachował autem. Ranny został kierowca oraz dwóch pasażerów, którzy z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Przasnyszu.
W tym samym czasie w Szczytnie na ulicy Ostrołęckiej kierująca oplem astrą z jednym pasażerem jadąc w kierunku Olszyn, za stacją paliw wykonywała manewr skrętu w lewo. W tym momencie w jej auto uderzył ford fokus, którym jechało trzech pasażerów. Siła uderzenia zepchnęła jej samochód do rowu. Ranny został jeden pasażer z forda, który został przewieziony z ogólnymi obrażeniami do szpitala.
W Szczepankowie 53-letnia kobieta kierując mazdą najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i na łuku drogi, zjechała na pobocze i uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji. Kierująca oraz pasażerka zostały przetransportowane do szpitala w Biskupcu.
Policjanci z Olsztyna wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na terenie gminy Dobre Miasto. Według ustaleń funkcjonariuszy kierująca vw straciła panowanie nad autem, w wyniku czego zjechała do rowu a następnie uderzyła w drzewo. W samochodzie znajdowały się jeszcze 3 osoby, w tym 2 dzieci, które zostały hospitalizowane. Z relacji kierującej, która prowadziła bez prawa jazdy wynika, że do wypadku doszło przez kłótnię jaka wywiązała się miedzy nią, a konkubentem. Dzieci jechały bez fotelików, a mężczyzna bez pasów bezpieczeństwa.
Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 651. Kierująca renault na łuku drogi zjechała do rowu. Kobieta z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do oleckiego szpitala.

Źródło: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/1404,Region-19-wypadkow-3-osoby-zginely-a-32-zostaly-ranne-Tak-wyglada-weekendowy-bil.html

Previous Deszczowa pogoda nie odstraszyła turystów zmierzających na Pola Grunwaldzkie
Next Dzieci bez zgody rodziców wypłynęły skuterem wodnym

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Ełdyty Wielkie: 48 – latek zjechał na pobocze i uderzył w drzewo

W miejscowości Ełdyty Wielkie doszło do poważnego wypadku drogowego. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący dostawczym volkswagenem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Ranny w wypadku 48-letni kierowca został przetransportowany do

Wiadomości Region

Sensacyjne fakty w sprawie zabójstwa sprzed 15 laty

Wyrok dożywotniego więzienia za zabójstwo sprzed 15 lat może odbywać niewłaściwa osoba – ustaliła Prokuratura Rejonowa w Olsztynie. Niedawno do morderstwa przyznał się ktoś inny. Prawdopodobnie błędnie też ustalono tożsamość

Wiadomości Region

15 gmin musi do końca czerwca zbudować sieci kanalizacyjne i wodociągowe

Urząd marszałkowski podpisał umowy z 15 gminami na sieci kanalizacyjne i wodociągowe. Środki pochodzą jeszcze z unijnej perspektywy finansowej 2007-13. Łączna kwota dofinansowania to ponad 5 milionów złotych. Realizacja inwestycji,