Jest akt oskarżenia w sprawie korupcji w Urzędzie Marszałkowskim
Prokuratura wysłała sądowi akt oskarżenia ws. afery korupcyjnej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim. O rozstrzyganie przetargów na rzecz lokalnego przedsiębiorcy oskarżono dwoje byłych dyrektorów departamentów w tym urzędzie i dwie urzędniczki niższego szczebla.
O zamknięciu śledztwa w tej sprawie i wysłaniu do olsztyńskiego sądu rejonowego aktu oskarżenia w tej sprawie poinformował rzecznik prasowy prowadzącej sprawę Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Zbigniew Czerwiński.
Wszyscy oskarżeni urzędnicy współpracowali – i w ocenie prokuratury łamiąc prawo, pomagali – przedsiębiorcy Władysławowi B., byłemu prezesowi Radia Olsztyn. B. od kilku lat prowadzi firmę, która m.in. zajmuje się obsługą medialną i transmisją audio-wideo imprez i uroczystości. Wśród oskarżonych urzędników są Igor H. i Bożena W.-Z. – oboje po ujawnieniu afery korupcyjnej odeszli z pracy w urzędzie.
H. odpowie przed sądem za to, że przyjął 20 tys. zł. w związku z realizacją zamówienia publicznego o nazwie: “Przeprowadzenie kampanii medialno-wizerunkowej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w wybranych miastach regionu w związku z realizacją imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, regionalną i lokalną województwa warmińsko-mazurskiego w 2014 roku”.
Bożena W.-Z. została oskarżona o to, że jako dyrektor departamentu przekroczyła swe uprawnienia w czasie obsługi konferencji podsumowującej wdrożenie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie warmińsko-mazurskim w 2014 r. o nazwie “Człowiek podstawą rozwoju regionu”. Ówczesna dyrektor miała przekazać prywatnemu przedsiębiorcy 77 tys. zł przeznaczone na realizację tego zamówienia. W ocenie śledczych “działała tym na szkodę interesu publicznego (…) Skarbu Państwa” oraz przedsiębiorców innych niż ten, który wygrał przetarg.
O przekroczenie uprawnień została także oskarżona Joanna D.-W., która miała się tego dopuścić jako kierowniczka jednego z biur w urzędzie marszałkowskim w trakcie organizowania przetargu na kampanię medialno–wizualną promującą “żywność naturalną, tradycyjną, regionalną i lokalną” województwa warmińsko-mazurskiego w 2014 r. oraz w czasie przygotowywania transmisji audio-wideo z “Olsztyn Green Festiwal”.
Kolejna urzędniczka, Ewa D. (inspektor), także odpowie za przekroczenie uprawnień w związku z organizacją i obsługą medialną II Biegu Europejskiego.
Akt oskarżenia w tej sprawie objął także Mirosława G., urzędnika z Urzędu Gminy w Dywitach, który miał Władysławowi B. udzielić informacji o tym, na jaką tablicę świetlną gmina ogłosiła przetarg.
Oskarżeni w toku śledztwa zasadniczo nie przyznawali się do popełnienia zarzucanych przestępstw, składali wyjaśnienia, w których albo przeczyli ustalonym w sprawie okolicznościom, albo w odmienny sposób interpretowali badane w sprawie zdarzenia,
Proces w tej sprawie rozpocznie się prawdopodobnie jesienią.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/akt-oskarzenia-ws-korupcji-w-olsztynskim-urzedzie-marszalkowskim/26yqjb
You might also like
W najbliższych dniach zmieni się orgaznizacja ruchu w pobliżu olsztyńskich nekropolii
W nadchodzącym okołoświątecznym okresie zmieni się organizacja ruchu w pobliżu olsztyńskich nekropolii. Najsprawniej i najwygodniej można będzie dojechać do cmentarzy komunikacją miejską, która w okresie okołoświątecznym zwiększa liczbę kursów. Częstotliwość
Olsztyńscy radni uchwalili nowe stawki podatkowe
Średnio o 4 proc. wzrosną w Olsztynie od początku przyszłego roku stawki podatku od nieruchomości, a o 2 proc. podrożeje wodę i ścieki – zdecydowała olsztyńska rada miejska. W 2016
W Urzędzie Miasta zapadły decyzje w sprawie powrotu dzieci do szkół
Ustalenie zasad nauki to jedno z najważniejszych zadań przed rozpoczęciem roku szkolnego. W porozumieniu z dyrektorami jednostek oświatowych i placówek prowadzonych przez Miasto Olsztyn zapadła decyzja o powrocie dzieci i