Już niedługo rozpocznie się X edycja Demoludów

Już niedługo rozpocznie się X edycja Demoludów

Spektakle, czytania performatywne i warsztaty – to wszystko w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu teatralnego Demoludy. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18- 22 października oraz 10 listopada 2016 r.

Do tegorocznej edycji zostali zaproszeni m.in.: Katon Józef Szinhaz z Budapesztu (HU) ze spektaklem „Zjednoczenie dwóch Korei” (Joel Pommerat, reż. Gabor Mate), Divadlo Andreja Bagara z Nitry (SK) ze spektaklem „Hamlet jest martwy, Faust jest głodny” (Ewald Palmetshofer, reż. Svetozár Sprušanský i Braňo Holiček) oraz MIHR Theatre z Erywania (AM) ze spektaklem „Lavash” (Tsolak MLKE-Galstyan i Gabrielle Neuhaus). Będą też spektakle polskie w tym premierowy spektakl olsztyńskiej Sceny Margines: „Single Radicals” (Michaela Zakut’anská, reż. Martyna Łyko), koncerty, wystawy, czytania performatywne, spotkania z autorami i młodymi reżyserami.
Międzynarodowy Festiwal Teatralny DEMOLUDY organizowany nieprzerwanie od 2007 r. powstał z idei budowania płaszczyzny dialogu pomiędzy artystami i twórcami z krajów Europy Środkowo – Wschodniej. W ciągu dekady podczas Festiwalu zaprezentowano blisko 70 spektakli teatralnych i 30 czytań performatywnych. W festiwalu wzięło udział ponad 1000 artystów z Polski, Rosji, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Serbii, Bośni, Czech, Słowacji, Węgier, Kosowa, Ukrainy i Litwy. Festiwal został nagrodzony Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką w 2015roku oraz został wpisany w kalendarz kulturalny polskiej prezydencji w Grupie V4 w 2016 r.

http://ro.com.pl/x-miedzynarodowy-festiwal-teatralny-nowa-europa-demoludy/01301539

Previous Strażacy z Warmii i Mazur ogłaszają nabór do służby
Next W Nowym Mieście Lubawskim rozpoczął się proces oskarżonych o molestowanie nieletnich

You might also like

Wiadomości Olsztyn

W okolicy olsztyńskiego ratusza odnaleziono ludzkie szczątki

Robotnicy pracujący przy budowie linii tramwajowej w Olsztynie odkopali ludzkie szczątki w okolicy ratusza. Szczątki mają pochodzić z okresu przedwojnia, Odkopany szkielet oraz kości i resztki trumny tuż przy placu

Wiadomości Olsztyn

Pogoda pokrzyżowała plany drogowcom, ruch w Śródmieściu pozostanie ograniczony

Podczas ​niedzielnego, ​wieczornego spotkania ​w Urzędzie Miasta ​wykonawcy ​robót drogowych ​poinformowali, że ​pomimo dokładanych starań ​nie zdążą ​do poniedziałku ​wymalować poziomego oznakowania ulic, których otwarcie było zapowiedziane na poniedziałek. Powodem

Wiadomości Olsztyn

Kolorowa woda w sieci

W najbliższych dniach woda w sieci ciepłowniczej MPEC może zmienić kolor. Nie jest to jednak wynik awarii, a coroczne badanie szczelności infrastruktury ciepłowniczej. Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze