Karty Dużej Rodziny dostępne już w następnym tygodniu
Od przyszłego tygodnia pierwsze rodziny wielodzietne będą mogły odbierać w olsztyńskim ratuszu Karty Dużej Rodziny uprawniające do zniżek i udogodnień w miejskich placówkach oraz sześciu prywatnych firmach.
Zgodnie z uchwałą olsztyńskiej Rady Miasta, ulgi dla rodzin, które są zameldowane w Olsztynie i mają troje lub więcej dzieci, zaczną obowiązywać od października. Biuro Obsługi Klienta w magistracie przyjmuje już wnioski o wydanie kart. Pierwsi uprawnieni będą je mogli odbierać od przyszłego tygodnia.
Władze miasta podpisały porozumienie z sześcioma prywatnymi firmami, które zobowiązały się do wprowadzenia rabatów i ułatwień dla posiadaczy karty. W ocenie miejskich urzędników, lista takich przedsiębiorstw i instytucji będzie się powiększać. Dokument uprawnia też do darmowych usług, ulg i udogodnień w miejskiej komunikacji (bilet rodzinny za 140 zł miesięcznie), instytucjach kultury, żłobkach i przedszkolach czy obiektach sportowych.
Z wyliczeń magistratu wynika, że karty będzie mogło uzyskać ponad 2,5 tys. rodzin, w tym osoby wychowujące samotnie dzieci oraz rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Kartę może otrzymać każda rodzina wielodzietna, niezależnie od dochodu.
You might also like
Bezpłatne warszaty dla rodziców i opiekunów
Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień zaprasza wszystkich chętnych rodziców i opiekunów na bezpłatne warsztaty organizowane w ramach kampanii “Wychowuj świadomie”. Spotkania odbywać się będą w godzinach popołudniowych. “Jak z
Prof. Ryszard Górecki został ponownie wybrany na rektora UWM
Prof. Ryszard Górecki został ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Górecki był jedynym kandydatem w wyborach, wraz z nim na kadencję 2016-20 kolegium elektorów wybrało pięciu prorektorów. Wybory
Okradziono bankomat przy ul. Jagiellońskiej
We wtorek nad ranem nieznani sprawcy uszkodzili bankomat w Olsztynie i ukradli z niego kasetkę z pieniędzmi. Według policji podłożyli prawdopodobnie ładunek wybuchowy. Bankomat stojący przed sklepem spożywczym na ul.