“Kilometry Pomocy” na plaży miejskiej
W tę sobotę na plaży miejskiej odbędzie się kolejna odsłona akcji “Kilometry Pomocy” organizowanej przez Michelin. Biegacze i rowerzyści, startując na różnych dystansach, pomogą w zakupie sprzętu dla szpitali: dziecięcego i wojewódzkiego.
Za każdy pokonany kilometr firma Michelin przekaże 10 złotych na zakup urządzeń medycznych. Olsztyńskie szpitale, które bardzo potrzebują nowego sprzętu liczą, że uda się wybiegać i wyjeździć jak najwięcej kilometrów.
Zawodnicy zmierzą się z trzema trasami. Start i meta każdej z nich zlokalizowana będzie w pobliżu kapitanatu CRS Ukiel. Rowerzyści będą mieć do pokonania 5,5 kilometra. Przejadą wzdłuż Zatoki Grunwaldzkiej, Miłej, do Słonecznej Polany, koło lotniska i przy ul. Sielskiej oraz Kapitańskiej do mety. Biegacze na dystansie 1,7 km pobiegną do Zatoki Miłej o wrócą do kapitanatu leśnymi ścieżkami, a na juniorskim (1 km) pętla docierać będzie do II kąpieliska na wysokości boisk do siatkówki. Ograniczeniem liczby pętli dla rowerzystów i biegaczy powyżej 16. roku życia jest jedynie czas – 60 minut.
Biegi i przejazdy rowerzystów zaczną o 10:00. Wielki finał zaplanowano na godz. 14, a o 14:30 rozpocznie się koncert zespołu Kamila Bednarka. Imprezę poprowadzi znany komentator sportowy Maciej Kurzajewski.
Honorowym patronem akcji “Kilometry Pomocy” jest Prezydent Olsztyna. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/wsparcie-szpitali-poprzez-aktywnosc.html
You might also like
Rozpoczął się 5. Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest
W najbliższych dniach Olsztynem zawładną kobiety. W piątek popołudniu rozpoczął się Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest 2015. Festiwal organizowany jest w Olsztynie już piąty raz. To szereg spotkań, warsztatów, koncertów.
Nagroda Smart City dla Olsztyna
Olsztyn jest smart – tak uznała kapituła konkursu Smart City. To oznacza, że miasto sprawnie korzysta z nowoczesnych technologii, które służą poprawie jakości życia mieszkańców i turystów. Konkurs Smart City
W poniedziałek ma zapaść wyrok w sprawie terenu nad jeziorem Krzywym
W poniedziałek sąd rejonowy w Olsztynie ma wydać wyrok w sprawie byłego przesiedleńca, który chce odzyskać 24 ha ziemi nad jeziorem Krzywym w Olsztynie. Rozstrzygnięcie ma dotyczyć wpisu do księgi