“Knapp Day” w olsztyńskim BWA

“Knapp Day” w olsztyńskim BWA

Środowe popołudnie w  BWA Galeria Sztuki będzie poświęcone Stefanowi Knappowi. Właśnie tego dnia minie 20. rocznika jego śmierci.

Stefan Knapp był  artystą – plastykiem, malarzem, rzeźbiarzem – ale też lotnikiem czasu II wojny światowej. Jest autorem oryginalnej ściany w atrium BWA. Kompozycja – wizja kosmosu – była podarunkiem artysty na rzecz stolicy Warmii i Mazur z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.
“Kanpp Day” organizują Aeroklub Warmińsko-Mazurski, Klub Seniorów Lotnictwa w Olsztynie oraz BWA. Tego dnia odbędzie się m.in. premiera wspomnieniowej książki “Kwadratowe słońce”, wydanej przy okazji 70-lecia powstania aeroklubu.
Prace Knappa, poza olsztyńską galerią, zdobią m.in. siedzibę ONZ w Genewie, londyńskie lotnisko Heathrow, budynki w Nowym Jorku.
“Kanpp Day” rozpocznie się w środę (12 października) o 17:00 w atrium BWA Galerii Sztuki. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca, wydarzenie zostanie przeniesione de środka budynku.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/wspomna-artyste-i-lotnika.html

Previous FCC domaga się 322 mln zł od gminy Olsztyn
Next Zapadły pierwsze wyroki w procesie o korupcję w urzędzie marszałkowskim

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Zatrzymano mężczyznę, który obnażał się przed dziećmi na Zatorzu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał obnażać się przed szkołą na olsztyńskim Zatorzu. Zawiadomienie o tym, że w okolicy kręci się mężczyzna mogący być pedofilem złożyła, w ubiegłym tygodniu, dyrekcja Szkoły

Wiadomości Olsztyn

61 – latek zamiast kapoków użył liny cumowniczej

Na jeziorze Ukiel w Olsztynie funkcjonariusze wodnej policji zauważyli mężczyznę, który płynął łódką z małymi dziećmi. Policjanci zauważyli, że maluchy nie mają na sobie kamizelek ratunkowych. Były za to przywiązane

Wiadomości Olsztyn

Partnerskie miasto z Chin uhonorowane własną aleją

Kolejne partnerskie miasto uhonorowane w stolicy Warmii i Mazur. Tym razem swoją aleję ma chiński Weifang. Do tej pory spośród miast partnerskich swoje trakty mają francuskie Châteauroux oraz niemieckie Gelsenkirchen.