Kolorowa woda w sieci
W najbliższych dniach woda w sieci ciepłowniczej MPEC może zmienić kolor. Nie jest to jednak wynik awarii, a coroczne badanie szczelności infrastruktury ciepłowniczej. Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze jaskrawo żółtozielonym, powinien zawiadomić Pogotowie MPEC.
Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz ujęciach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania i rurach znajdujących się w mieszkaniach.
Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej żółtozielonej barwie. Liczymy tu bardzo na pomoc mieszkańców Olsztyna – informuje Magdalena Górecka, rzecznik prasowy MPEC. W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu Pogotowia Ciepłowniczego: 993 lub (89) 526 85 13 albo przekazać wiadomość na adres e-mail: biuro@mpec.olsztyn.pl, pogotowie@mpec.olsztyn.pl – dodaje rzeczniczka.
Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. Jednak w przypadku wystąpienia, po kontakcie z zabarwioną wodą, jakichkolwiek niepokojących objawów – prosimy o pilny kontakt z lekarzem – uzupełnia Górecka. Jednocześnie informujemy, że zastosowany preparat używany jest głównie do barwienia produktów chemii gospodarczej oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych.
You might also like
Policja dotarła do matki, która zostawiła dzieci w “oknie życia”
Po anonimowym telefonie policja dotarła do matki, która w niedzielę pozostawiła dwoje dzieci w “oknie życia” w Olsztynie. Kobieta wyjaśniła powody swojej decyzji; o dalszym losie rodziny zdecyduje sąd rodzinny
Od 1 września przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej
Od 1 września w Olsztynie zaczną obowiązywać darmowe przejazdy komunikacją miejską dla dzieci od czwartego roku życia oraz uczniów szkół podstawowych. Warunkiem skorzystania z ulgi jest płacenie przez rodziców podatków
Młodzi pływacy z całej Polski spotkają się w Aquasferze
Po raz kolejny do Olsztyna zjadą się najlepsi sportowcy z całego kraju. Młodzi pływacy powalczą w Aquasferze o tytuł mistrza. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zaprasza na Letnie Mistrzostwa