Na Warmii i Mazurach trwają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży

Na Warmii i Mazurach trwają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży

Na Warmii i Mazurach trwają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzież. Państwowa Straż Pożarna w regionie skontrolowała 38 miejsc obozowych. 14 znajduje się na polach namiotowych w obszarach leśnych bądź przy lasach, w 12 przypadkach młodzież wypoczywa w domach letniskowych, a w ośmiu – w internatach albo w szkołach.

Kontrole bezpieczeństwa miejsc obozowych odbywają się w całej Polsce na polecenie przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. W wyniku nawałnic, jakie w nocy z piątku na sobotę przechodziły przez Polskę zginęło 5 osób, w tym dwie nastoletnie uczestniczki harcerskiego obozu w Suszku.
Na Warmii i Mazurach łącznie w placówkach przebywa 2 tys. 700 dzieci i 339 wychowawców. Wszyscy zostali poinformowani, jak należy przeprowadzać ewakuację, wyznaczono jej miejsce, zebrano kontakty do kierowników obozów, sprawdzono drogi dojazdowe i przeciwpożarowe.
W dwóch przypadkach w bazie harcerskiej w Stańczykach, gdzie znajdują się 2 obozy decyzją organizatorów, wypoczywających przeniesiono do szkoły podstawowej w Dubeninkach.

https://olsztyn.onet.pl/kontrole-miejsc-wypoczynku-dzieci-i-mlodziezy-na-warmii-i-mazurach/mp7sejb

Previous Trwa usuwanie skutków piątkowej nawałnicy
Next Urząd wojewódzki domaga się zwrotu ponad miliona złotych od Stowarzyszenia Helper

You might also like

Wiadomości Region

Elbląg: Domowa awantura zakończyła się ugodzeniem nożem

Domowa awantura, która rozegrała się w jednym z mieszkań w Elblągu zakończyła się zranieniem nożem 42-letniego mężczyzny. Policjanci, którzy zostali wezwani na interwencję zatrzymali 58-latka – prawdopodobnego sprawcę zdarzenia. Mężczyzna

Wiadomości Region

4,6 tys. odbiorców w regionie nadal nie ma prądu

W woj. warmińsko-mazurskim pogoda się ustabilizowała – przestał padać śnieg i osłabł wiatr. Bez prądu wciąż pozostaje jednak 4,6 tys. odbiorców, a na Żuławach ogłoszono stan alarmowy w związku z

Wiadomości Region

29 – latek prosto z lotniska trafił przed sąd

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem wrócił do kraju z Wielkiej Brytanii. Na lotniczym przejściu granicznym Mazury