Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Został zaatakowany nożem podczas 27. Finału WOŚP. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą pięć godzin operację. Dziś poinformowano, że prezydent Gdańska zmarł.

Adamowicza zaatakował mężczyzna, który wbiegł na scenę tuż przed “światełkiem do nieba” i kilka razy ugodził prezydenta nożem. Prezydent został przewieziony do szpitala klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego stan był bardzo ciężki, po godzinie 21 rozpoczęła się operacja, która trwała ponad pięć godzin.
Sprawcą ataku na prezydenta Pawła Adamowicza jest 27-letni Stefan W. Mężczyzna jest dobrze znany organom ścigania. W 2014 roku został skazany za serię napadów na oddziały SKOK i placówkę Credit Agricole.
Paweł Adamowicz był gdańskim prawnikiem, samorządowcem i politykiem. Przez ponad 20 lat nieprzerwanie sprawował urząd prezydenta miasta Gdańska.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-adamowicz-nie-zyje-prezydent-gdanska-mial-53-lata/mspzq7j

Previous Dwie osoby poparzone w wyniku wybuchu butli z gazem w Kiemławkach Wielkich
Next 24 - latek zatrzymany za nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna

You might also like

Wiadomości Kraj

Zakończono kontrole w escape roomach na terenie kraju

1,6 tys. nieprawidłowości stwierdzono w trakcie kontroli escape roomów – poinformowało w MSWiA. Resort pracuje nad zmianą przepisów mających wzmocnić ochronę przeciwpożarową budynków, w których prowadzi się działalność o charakterze

Wiadomości Kraj

Biskupiec: Mariusz P. usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa

Mariusz P. ciężko ranił nożem swoją partnerkę i niespełna dwuletnią córkę. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Prokuratura zarzuca mu podwójne usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w

Wiadomości Kraj

Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Łodzi

Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Łodzi przy ulicy Łozowej. Samochód został staranowany przez pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dwie osoby zginęły. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na