Nowatorska operacja w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Nowatorska operacja w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Po raz pierwszy na Warmii i Mazurach lekarze przeprowadzą operacyjną korekcję skoliozy wczesnodziecięcej.

W poniedziałek olsztyńscy ortopedzi ze Szpitala Dziecięcego wraz z fińskim specjalistą Illką Heleniusem, przeprowadzą nowatorską operację. Zastosowana zostanie metoda polegająca na wszczepieniu implantu rosnącego wraz z pacjentem. Tym pacjentem będzie 7-letni chłopiec ze Świętochłowic na Górnym Śląsku.
Będzie to pierwszy taki zabieg u dziecka poniżej 10 roku życia w naszym regionie, a czwarty w Polsce. Jak twierdzą lekarze, za kilka lat chłopiec pewnie musiałby poruszać się na wózku. Z czasem miałby problemy z oddychaniem. Wada ta groziłaby nawet śmiercią dziecka, dlatego też operacja jest konieczna.

http://ro.com.pl/w-olsztynie-odbedzie-sie-nowatorska-operacja/01320627

Previous Sąd okręgowy w Elblągu sporządził pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie byłego prezydenta Olsztyna
Next Trzy lokale komunalne mogą stać się pracowniami artystycznymi

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Miejski Sylwester odbędzie się na pl. Dunikowskiego

Olsztynianie już szykują się do powitania Nowego Roku. Tradycyjnie już wiele osób wybierze zabawę “pod chmurką” podczas miejskiej imprezy. W tym roku żegnać stary rok i witać kolejny mieszkańcy stolicy

Wiadomości Olsztyn

Pijany 51 – latek uderzył żonę tłuczkiem do mięsa

51-letni mieszkaniec Olsztyna uderzył tłuczkiem do mięsa swoją żonę, po czym kazał jej natychmiast opuścić mieszkanie pod groźbą pozbawienia ją życia. Kobieta uciekła z domu pozostawiając w pokoju śpiące dzieci.

Wiadomości Olsztyn

Władze Olsztyna rozpoczęły prace nad modernizacją ścieżek rowerowych

Połączenie różnych części miasta siecią dróg i tras rowerowych, w większości oddzielonych od ruchu pieszego, planują władze Olsztyna. Obecnie w Olsztynie jest około 70 kilometrów ścieżek rowerowych, nie są jednak