Nowe inwestycje mają poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w regionie
W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita, wojewody Artura Chojeckiego i dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA Mirosława Nicewicza, poświęcona kolejnym inwestycjom mającym poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na Warmii i Mazurach, w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
Wiceminister Szmit podpisał siedem dokumentów uruchamiających procedury, których efektem będzie rozpoczęcie prac: w ciągu drogi krajowej 53 w Szczytnie, DK 51 – na odcinku Dywity-Kieźliny, DK 51 w Lidzbarku Warmińskim, DK 63 w Węgorzewie, DK 16 w Grzegorzach i Prawdzisku, DK 57 w Ciemnej Woli i Lutrach, DK 58 w Kaliszkach, DK 63 w Orzyszu. Dodatkowo na DK 16 zbudowane zostaną przepusty i zlikwidowane osuwiska na kilku fragmentach tej drogi. Łączny koszt planowanych inwestycji wyniesie 48, 5 mln zł.
Programem Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych w województwie warmińsko-mazurskich objętych jest ok. 40 miejsc. W jego ramach zakończono m.in. budowę chodnika w Wyszowatych, a w trakcie realizacji jest aktualnie skrzyżowanie w Lidzbarku Warmińskim.
Jerzy Szmit poinformował również, że 18 lipca odbędzie się symboliczne rozpoczęcie budowy południowej obwodnicy Olsztyna. Tego dnia Budimex, który wygrał przetarg na realizację tej ważnej dla stolicy regionu inwestycji, przystąpi do budowy z zespołem ludzi i maszyn. Koszt obwodnicy to 1 mld zł.
W najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych komunikatów związanych z komunikacją kolejową. W ministerstwie infrastruktury i budownictwa powstaje krajowy program, którym objęte zostaną także linie kolejowe na Warmii i Mazurach. Program ma poprawić spójność komunikacyjną, a mieszkańcom przywrócić alternatywność komunikacyjną, której na skutek likwidacji wielu linii i zawieszenia połączeń zostali pozbawieni.
http://www.uw.olsztyn.pl/
You might also like
Załoga PKS Ostróda zapowiada na jutro strajk
Załoga PKS Ostróda, w tym także kierowcy autobusów, zapowiadają, że w poniedziałek o 6 rano przystąpią do strajku, w wyniku którego autobusy tego przewoźnika mają pozostać w bazach. Pracodawca strajku
Ełk: 30 – latek groził znajomej, że ją zabije
30- letni, pijany mężczyzna wymachiwał tasakami i groził swojej znajomej śmiercią. Do zdarzenia doszło w Ełku. Agresywny mężczyzna trafił do aresztu. Świadkowie zdarzenia wezwali policję, po tym jak widzieli, że
Mrągowo: Policjanci interweniowali w sprawie psa zamkniętego w rozgrzanym samochodzie
Policjanci apelują, aby szczególnie w upalne dni nie zostawiać zwierząt w samochodzie. Wczoraj policjanci interweniowali w sprawie psa zamkniętego w samochodzie. Zwierzę było wycieńczone, jednak nie było potrzeby wybijać szybę,