Nowe ułatwienia dla rowerzystów jadących nad olsztyńskie jeziora

Nowe ułatwienia dla rowerzystów jadących nad olsztyńskie jeziora

 Nad najpopularniejsze olsztyńskie akweny: Ukiel i Długie, będzie można łatwiej i bezpieczniej dojechać . Drogowcy wprowadzili zmiany na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana.

Na wniosek Oficera Rowerowego i Decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana drogowcy wyznaczyli przejazdy dla rowerzystów prowadzące przez wszystkie jezdnie. Aby zaakcentować nowe rozwiązanie zastosowano tam czerwoną barwę nawierzchni.
Na skrzyżowaniu funkcjonuje sygnalizacja świetlna i to do jej wskazań należy się stosować w pierwszej kolejności. Nowe przejazdy dla rowerzystów pozwalają na pokonanie skrzyżowania bez konieczności zejścia z roweru.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/rowerem-bezpieczniej-nad-jeziora.html

Previous Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok w sprawie zabójstwa w jednym z giżyckich lokali
Next Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne nagrodzone prestiżowym certyfikatem

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Za pół roku w Olsztynie powstanie zajezdnia tramwajowa

Za pół roku w Olsztynie powstanie zajezdnia tramwajowa – wynika z umowy podpisanej w piątek w urzędzie miasta. Inwestycja jest częścią projektu usprawnienia olsztyńskiej komunikacji publicznej. Do przetargu na projekt

Wiadomości Olsztyn

Od 1 września przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej

Od 1 września w Olsztynie zaczną obowiązywać darmowe przejazdy komunikacją miejską dla dzieci od czwartego roku życia oraz uczniów szkół podstawowych. Warunkiem skorzystania z ulgi jest płacenie przez rodziców podatków

Wiadomości Olsztyn

W śródmieściu Olsztyna powstają trzy nowoczesne wieżowce

W śródmieściu Olsztyna powstają trzy nowoczesne wieżowce, z których jeden będzie najwyższym budynkiem w mieście. Dotąd najwyższą budowlą była wieża kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej