Nowy pomysł na akywizację bezrobotnych w regionie

Nowy pomysł na akywizację bezrobotnych w regionie

Na terenie czterech powiatów na Warmii i Mazurach długotrwale bezrobotnymi zajmą się nie tylko urzędnicy, ale i wyspecjalizowana prywatna firma.Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie rozpisał właśnie przetarg, który wyłoni taką firmę. Będzie ona pomagała aktywizować bezrobotnych w powiatach: bartoszyckim, elbląskim, ełckim i ostródzkim.

W całym województwie warmińsko-mazurskim prywatna agencja, wybrana w ogłoszonym właśnie przetargu, ma się zająć w sumie tysiącem bezrobotnych. Za każdego, któremu skutecznie znajdzie pracę, zgodnie z przepisami może dostać maksymalnie 11 tysięcy złotych. Program potrwa 2 lata.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/rewolucja-w-aktywizowaniu-dlugotrwale-bezrobotnych/2r7b6

Previous Olsztyn najbezpieczniejszym miastem wojewódzkim
Next W Olsztynie trwa akcja "Wspólnie przeciw białaczce"

You might also like

Wiadomości Region

50-letnia mieszkanka powiatu elbląskiego padła ofiarą oszusta matrymonialnego

50-letnia mieszkanka powiatu elbląskiego padła ofiarą oszusta matrymonialnego, który podawał się za amerykańskiego generała. Mężczyzna mówił, że służy w Afganistanie, gdzie znalazł skarb i potrzebuje pomocy finansowej, by go przewieźć.

Wiadomości Region

Eksperci od żywienia spotkali się z dyrektorami szkół

Blisko 90 proc. szkolnych jadłospisów jest źle układanych, a dzieci w szkołach dostają tłuste posiłki, które są smaczne ale niezdrowe – alarmowali eksperci żywnościowi na konferencji dyrektorów szkół w Olsztynie.

Wiadomości Region

Od piątku na drogach Warmii i Mazur doszło do 5 wypadków

Od piątku na drogach Warmii i Mazur doszło do 5 wypadków, w wyniku których 2 osoby zginęły, a 6 zostało rannych. W sobotę  na drodze krajowej nr 16 w okolicach