Nowy pomysł na akywizację bezrobotnych w regionie

Nowy pomysł na akywizację bezrobotnych w regionie

Na terenie czterech powiatów na Warmii i Mazurach długotrwale bezrobotnymi zajmą się nie tylko urzędnicy, ale i wyspecjalizowana prywatna firma.Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie rozpisał właśnie przetarg, który wyłoni taką firmę. Będzie ona pomagała aktywizować bezrobotnych w powiatach: bartoszyckim, elbląskim, ełckim i ostródzkim.

W całym województwie warmińsko-mazurskim prywatna agencja, wybrana w ogłoszonym właśnie przetargu, ma się zająć w sumie tysiącem bezrobotnych. Za każdego, któremu skutecznie znajdzie pracę, zgodnie z przepisami może dostać maksymalnie 11 tysięcy złotych. Program potrwa 2 lata.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/rewolucja-w-aktywizowaniu-dlugotrwale-bezrobotnych/2r7b6

Previous Olsztyn najbezpieczniejszym miastem wojewódzkim
Next W Olsztynie trwa akcja "Wspólnie przeciw białaczce"

You might also like

Wiadomości Region

Św. Jan Paweł II zostanie patronem Ełku

Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret ustanawiający św. Jana Pawła II patronem miasta Ełku. Dokument zostanie odczytany 7 czerwca. Dekret w tej sprawie wydała z upoważnienia

Wiadomości Region

Zakład recyklingu akumulatorów w Korszach otrzymał decyzję Sanepidu o wstrzymaniu pracy

Decyzja sanepidu o wstrzymaniu pracy w zakładzie recyklingu akumulatorów w Korszach w końcu, po dwóch tygodniach, dotarła do jego właścicieli. Firma już wcześniej postanowiła wstrzymać pracę z powodu protestu okolicznych

Wiadomości Region

Elbląg: Trwa dochodzenie w sprawie śmierci 64 – latki

W Elblągu w jednym z mieszkań przy ul. Jaśminowej znaleziono ciało 64- latki. Kobieta miała poderżnięte gardło. 64-letnią kobietę z poderżniętym gardłem znalazł sąsiad zaniepokojony krzykiem dochodzącym z mieszkania obok.