Nowy przystanek kolejowy w Olsztynie
Mieszkańcy Olsztyna zyskali nowy przystanek kolejowy – Olsztyn Śródmieście, który powstał w ramach modernizacji linii Olsztyn – Działdowo. Jest to następny krok do stworzenia kolei aglomeracyjnej, jako uzupełnienia obecnej komunikacji miejskiej.
Dzięki prowadzonej przez Polskie Linie Kolejowe modernizacji linii do Działdowo – Olsztyn na kolejowej mapie zyskał przystanek o nazwie Olsztyn Śródmieście. To zupełnie nowy obiekt, który zapewnia mieszkańcom stolicy regionu lepszy dostęp do kolei, podobnie jak wybudowany wcześniej przystanek Olsztyn Dajtki.
Olsztyn Śródmieście, dzięki swojemu położeniu, pozwoli na komfortowy dojazd pociągami do centrum miasta. Można z niego wyruszyć także w stronę Działdowa, Iławy, Torunia czy Gdańska. Oba przystanki, jak wszystkie na trasie Olsztyn – Działdowo, zostały w pełni dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania.
Przystanek Olsztyn Śródmieście funkcjonuje od niedzieli. Obok peronu od strony ul. 1 Maja, w przyszłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują też drugi peron na przystanku Olsztyn Śródmieście – od strony al. Wojska Polskiego. Ten obsłuży podróżnych jadących w kierunku Gutkowa, Braniewa i Elbląga.
Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Olsztyn-Działdowo są realizowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Od niedzieli 15 grudnia podróżni zyskali lepszą obsługę na siedmiu stacjach i przystankach na tej trasie m.in. w Olsztynku, Waplewie, Bujakach, Dobrzyniu i Nidzicy. Zmodernizowane zostały perony i wymienione tory.
Wartość inwestycji około 260 milionów złotych. 85 procent tej kwoty to unijne dofinansowanie.
Źródło: Radio Olsztyn
You might also like
Rada miasta pracuje nad przepisami w sprawie reklam
Olsztyn przygotuje przepisy porządkujące reklamowy chaos. Rada miasta przyjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu określającego możliwy wygląd reklam. Plan zostanie przygotowany prawdopodobnie do połowy przyszłego roku. Zasady dotyczące reklam
Ruszył proces przeciwko profesorowi UWM
Naukowiec, który miał narazić Uniwersytet Warmińsko – Mazurski na duże straty stanął przed sądem. Sprawa dotyczy badań nad rozrodem węgorzy prowadzonych od 2011 roku. Profesor Dariusz K. był szefem zespołu,
37 – latek zatrzymany za znęcanie się nad swoją partnerką
Policyjny dozór i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator. 37-letni Radosława Ł. od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją dziewczyną. Mężczyzna został zatrzymany