Olsztyn podpisał umowę na budowę pierwszego z odcinków nowej ulicy Partyzantów
Władze Olsztyna podpisały umowę z firmą Balzola Polska Sp. z o.o., która zajmie się budową pierwszego odcinka ulicy Partyzantów.
Inwestycja została podzielona na dwie części: pierwsza – od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ronda Bema, druga – od ronda Bema w kierunku dworca PKP/PKS z węzłem przesiadkowym oraz fragmentami sąsiednich ulic Lubelską i Przemysłową.
Nowa ulica Partyzantów ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku bez wyspy dzielącej, zewnętrzne będą buspasami wraz z bezzatokowymi przystankami autobusów. Projekt nie zakłada poszerzenia obecnego przebiegu ulicy. Po obu stronach powstaną nowe chodniki, po stronie bliższej ul. Kościuszki – ścieżka rowerowa. Nie zabraknie miejsc postojowych i nowej zieleni – posadzonych zostanie ponad 100 drzew (do tego kilkanaście tysięcy krzewów i pnączy oraz ponad 60 tys. tulipanów) – tak, by uzyskać alejowy charakter ulicy. U szczytu ul. Dąbrowszczaków powstanie park kieszonkowy. Zainstalowane zostanie nowoczesne oświetlenie oraz urządzenia ITS. Przebudowane zostaną także podziemne sieci – to ważne zarówno dla osób mieszkających wzdłuż ul. Partyzantów, mających tam swoje nieruchomości, jak i korzystających z podziemnego przejścia pod torami Dzięki wybudowaniu kanalizacji deszczowej zminimalizowane zostanie zagrożenie zalewania tego tunelu.
Wartość inwestycji to ok. 25 mln zł, z czego 85 proc. Będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej. Prace mają porwać 350 dni od podpisania umowy.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/zbuduja-ulice-partyzantow.html
You might also like
Ruszył proces oskarżonych o zabójstwo niepełnosprawnego mieszkańca Olsztyna
Przed olsztyńskim sądem rozpoczął się w piątek proces trojga oskarżonych o zabicie niepełnosprawnego. Mężczyzna był mężem oskarżonej kobiety. Wraz z nią za ten czyn odpowiada dwóch mężczyzn. Proces został częściowo
Od początku września mieszkańcy Olsztyna będą mogli głosować na projekty do budżetu obywatelskiego
Od początku września mieszkańcy Olsztyna będą mogli głosować na 155 projektów inwestycji, które mogą znaleźć się w budżecie obywatelskim na 2015 r. Na ten cel przeznaczono 3,3 mln zł. Zakończono
70 lat temu na mapie Polski pojawił się Olsztyn
Warmia i Mazury obchodzi dziś 70. rocznicę nadania nowych nazw miastom w regionie. Na mapie Polski pojawił się Olsztyn zamiast Allenstein, wschodniopruski Elbling został Elblągiem, a Lyck – Ełkiem.