Olsztyński sąd zajmie się prostestami wyborczymi z regionu
W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpatrzy 10 protestów wyborczych. W sumie do sądu skierowano 19 takich protestów. Ich autorzy mówią m.in. o nieprawidłowościach przy wydawaniu kart do głosowania oraz podczas liczenia głosów.
We wtorek jako pierwszy na wokandę trafi protest dotyczący ważności wyborów na burmistrza Szczytna. Tam na 24 godziny przed drugą turą miało dojść do złamania ciszy wyborczej poprzez prowadzenie agitacji wyborczej w autobusach komunikacji miejskiej. W ocenie wnioskodawcy, wpłynęło to na wynik wyborów, w których na stanowisko burmistrza został wybrany Krzysztof Mańkowski z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie „Razem dla Mieszkańców”.
W środę sąd będzie rozpatrywać dwa protesty, których autorzy domagają się stwierdzenia nieważności, w jednym z obwodów, głosowania do rady miejskiej w Mrągowie. Według skarżących, głosy były tam liczone dwukrotnie, a wyniki pierwszego liczenia znacząco odbiegały od tych ustalonych w drugim liczeniu.
Także w środę sąd zajmie się wydaniem w jednej z komisji obwodowych w gminie Stawiguda 26 nieostemplowanych, czyli nieważnych kart. Rozpatrzy także protest z żądaniem ponownego przeliczenia głosów w okręgu nr 4 w wyborach do rady powiatu mrągowskiego.
Na piątek olsztyński sąd zaplanował rozpoznanie protestów wyborczych dotyczących ważności wyborów wójta gminy Purda i rady gminy Ruciane-Nida.
Nie wyznaczono jeszcze terminów rozpatrzenia protestów dotyczących wyborów do rady miejskiej Korsz i burmistrza tego miasta, rady miejskiej w Mrągowie, rady gminy Rozogi, rad powiatu olsztyńskiego i lidzbarskiego oraz wygaszenia mandatu radnego z gminy Purda.
Źródło: Radio Olsztyn
You might also like
PKP podpisało umowę na modernizację olsztyńskiego dworca
PKP S.A. oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą, który zaprojektuje budowę nowego Dworca Głównego w Olsztynie oraz modernizację peronów. Prace projektowe o wartości niemal osiem mln
W Olsztynie otwarto Park Naukowo-Technologiczny
W Olsztynie otwarto Park Naukowo-Technologiczny – kompleks biur i laboratoriów, przeznaczonych dla małych i średnich firm innowacyjnych. Inwestycja kosztowała 70 mln zł, z czego 56,5 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne
Gmina Olsztyn przejmuje budowę linii tramwajowej
Gmina Olsztyn przejmuje budowę linii tramwajowej od hiszpańskiej firmy budowlanej FCC Contruccion, z którą miasto zerwało umowę na wykonanie inwestycji. Jesienią ogłoszone zostaną przetargi dla firm zainteresowanych dokończeniem inwestycji –