Olsztyńskie Abecadło świętuje 10. urodziny

Olsztyńskie Abecadło świętuje 10. urodziny

Olsztyńskie Abecadło świętuje 10. urodziny.

21 marca 2006 roku swoje podwoje otworzyła biblioteka dla najmłodszych. Jej wyposażenie, działalność, charakter mają służyć mieszkańcom Olsztyna, którzy mają nie więcej, niż 13 lat.
Poza książkami, Abecadło proponuje zajęcia indywidualne oraz dla grup. Współpracuje z przedszkolami i szkołami z Olsztyna oraz całego regionu. Dzieci biorą udział m.in. w głośnym czytaniu i spotkaniach teatralnych. Natomiast rodzice znajdą w bibliotece książki dotyczące psychologii, pedagogiki i rozwoju dziecka.
Abecadło zlokalizowane jest na II piętrze Aury Centrum Olsztyna. Na 400 metrach są wydzielone kąciki, w których najmłodsi mogą się bawić, czytać, odrabiać lekcje, korzystać z komputerów.
Urodzinowa impreza biblioteki odbędzie się w poniedziałek –  zacznie się o 16:00 i potrwa do 19:00. Wśród atrakcji występ grup dziecięcych Pracowni Tańca Pryzmat oraz iluzjonisty Łukasza Ogonowskiego. Poza tym rozstrzygnięty zostanie konkurs literacki na urodzinowy wierszyk.
Impreza odbędzie się w atrium galerii handlowej Aura Centrum Olsztyna.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/abecadlo-swietuje.html

Previous Dwie osoby zginęły w wypadku na trasie Susz-Bałoszyce
Next Przechodnie zatrzymali sprawcę napadu na 90 - latkę

You might also like

Wiadomości Olsztyn

W Parku Centralnym znaleziono ciało 30 – latka

Straż miejska patrolująca dzisiaj rano Park Centralny w Olsztynie trafiła na martwe ciało 30-letniego mężczyzny. Policja poinformowała, że tożsamość 30-latka nie jest na razie znana. Ciało młodego mężczyzny patrol straży

Wiadomości Olsztyn

Sergiusz P. skazany za groźby pod adresem prezydenta Olsztyna

Zapadł wyrok za groźby śmierci pod adresem prezydenta Olsztyna. Sergiusz P. został skazany na rok i dwa miesiące więzienia. Sergiusz P.  groził śmiercią w internecie prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. Napisał

Wiadomości Olsztyn

OSiR uruchamia kąpieliska miejskie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że w sobotę 27 czerwca uruchamia strzeżone kąpieliska sezonowe – dwa w CRS Ukiel i jedno nad jeziorem Skanda. Sezon wakacyjny potrwa w