Olsztyńskie biblioteki czekają zmiany organizacyjne

Olsztyńskie biblioteki czekają zmiany organizacyjne

Połączenie filii, zmiany lokalizacji, nowe sprofilowane placówki to efekty reorganizacji jaka szykuje się w sieci filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Planujemy połączenie placówek, które zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie – tłumaczy dyrektor MBP, Krzysztof Dąbkowski. – Filia nr 1 z ul. Smętka zostanie połączona z filią nr 4 z ul. Przyjaciół, natomiast filię nr 7 z ul. Kołobrzeskiej włączymy do filii nr 11 przy al. Piłsudskiego (Planeta 11). Z ul. Smętka do filii nr 18 na ul. Żytnią przeniesiona zostanie również Biblioteka Ekonomiczo-Techniczna, której profil nie wymaga funkcjonowania w odrębnym lokalu.

Skumulowanie potencjału obu bibliotek wzmocni je nie tylko pod względem merytorycznym, ale i osobowym. Wiąże się to również z większym finansowaniem tych jednostek, co podniesie standard placówki, a tym samym wpłynie korzystnie na czytelników. Efektem będzie też utworzenie nowych placówek.

W filii przy ul. Przyjaciół powstanie Biblioteka Małych Form Literackich – dodaje Dąbkowski. – Koncentrować się będzie na krótkich formach tj. opowiadania, eseje, wiersze itp. Tu promować będziemy tradycje literackie Olszyna, organizując kameralne spotkania z olsztyńskimi autorami. Biblioteka Małych Form Literackich będzie także bazą dla Letniej Czytelni pod chmurką, która latem będzie funkcjonować nad Jeziorem Długim.
Nowa placówka powstanie również w wyniku połączenia filii nr 7 i 11. Astrobiblioteka będzie udostępniać zbiory z zakresu astronomii, fizyki i filozofii i będzie działać we współpracy z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.
Obecnie w Olsztynie jest 16 filii MBP, większość z nich ma charakter ogólny. Dwie filie przeznaczone są dla młodzieży i czytelników dorosłych, jedna dla dzieci i młodzieży, jedna jest nastawiona na obsługę małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto, dwie filie pełnią dodatkowe funkcje bibliotek szkolno-publicznych.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/szykuja-sie-zmiany-w-sieci-bibliotek-miejskich.html

Previous Kortowski park odzyska swoje piękno
Next Trwa nabór do Konkursu Nastolatków "Ośmiu wspaniałych".

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

79 lat temu wybuchła II wojna światowa. Uroczystości upamiętniające odbywają się w całym kraju. W Olsztynie rocznicę uczczono przy pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. W obchodach wzięli udział

Wiadomości Olsztyn

Rozpoczął się 5. Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest

W najbliższych dniach Olsztynem zawładną kobiety. W piątek popołudniu rozpoczął się  Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest 2015. Festiwal organizowany jest w Olsztynie już piąty raz. To szereg spotkań, warsztatów, koncertów.

Wiadomości Olsztyn

Na lotnisku w Szymanach pracownicy ćwiczą odprawy pasażerów i bagażu

Na lotnisku regionalnym w Szymanach koło Szczytna pracownicy ćwiczą odprawy pasażerów i bagażu. W ten sposób obsługa portu lotniczego przygotowuje się do pierwszych lotów, które zaplanowano na styczeń 2016 r.