Olsztyńskie CBŚ zatrzymało handlarzy bronią

Olsztyńskie CBŚ zatrzymało handlarzy bronią

Ponad 20 jednostek nielegalnej broni, blisko 2,4 tys. sztuk amunicji różnego kalibru i materiały wybuchowe zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP. Do rozprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Mazowsza, zamieszanych prawdopodobnie w handel tym towarem. Jak zapewniają śledczy, to nie koniec. Sprawa jest rozwojowa.

Na trop nielegalnego procederu wpadli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztyna. Prowadzili działania pod nadzorem podlaskiego zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Mundurowi namierzyli dwóch mężczyzn, którzy, jak wszystko na to wskazuje, zajmowali się handlem bronią. W ostatnich dniach zaplanowali akcję ich zatrzymania. Doszło do tego w Warszawie i na północy Mazowsza.
Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 21 jednostek broni, niemal 2,4 tysiąca sztuk amunicji różnego kalibru, około kilogram prochu, zapalnik, a także kilka elementów składowych broni. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Mazowsza, w wieku 52 i 60 lat.
Starszy z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni. 52-latek zaś odpowie za nielegalny handel bronią oraz materiałami wybuchowymi. Ten drugi został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy w Białymstoku.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy sprawdzają m.in. dokąd trafiał ostatecznie nielegalny towar, do czego miał służyć, od jak dawna trwał ten proceder i czy uczestniczyły w nim również inne osoby. Możliwe są kolejne zatrzymania.

https://olsztyn.onet.pl/handlowali-bronia-i-materialami-wybuchowymi-wpadli-w-rece-cbsp/514jexd

Previous Elbląg: Jest akt oskarżenia w sprawie poparzenia się kawasem w szkole podstawowej
Next Olsztyńscy leśnicy posadzą 20 mln nowych drzew

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Olsztyńskie Planetarium zaprasza młodych astronomów

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przygotowało ciekawą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Zapoznaj się z ofertą i zapisz swoje dziecko na kółko astronomiczne. Zajęcia ruszają od października. Koło astronomiczne

Wiadomości Olsztyn

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa we wsi Pietraszki

Sąd Okręgowy w Suwałkach  skazał dziś na 15 lat więzienia 40-letniego Wojciecha F. oskarżonego o zabójstwo w 2017 roku swojej konkubiny. Mężczyzna zadał kobiecie osiem ciosów nożem kuchennym, w tym

Wiadomości Olsztyn

Pijany 37 – latek jeździł po mieście zamiatarką

37- letni mieszkaniec Olsztyna, będąc pod wpływem alkoholu jeździł po mieście pojazdem do czyszczenia ulic. O niepokojącej sytuacji powiadomili policjantów mieszkańcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia