Olsztyńskie Schronisko dla Zwierząt podsumowało miniony rok
Więcej adopcji i mniej zwierząt, które trafiały do placówki – taki był miniony rok w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie. Pracownicy placówki podsumowali 2019 rok.
Liczba zwierząt przyjętych w 2019 roku to 686 osobników. Wśród nich były 372 psy i 314 kotów. To o około setki zwierząt mniej, niż w 2018 roku. Wówczas do schroniska trafiło ich 762.
Inne liczby też są bardzo budujące. Schronisko odwiedziła rekordowa liczba gości – 14 331. To na pewno miało przełożenie na liczbę adopcji i skuteczne szukanie domów zwierzętom. Największa w historii była też liczba zabiegów przeprowadzonych w gabinecie weterynaryjnym.
W gabinecie wykonano 662 zabiegi kastracji i sterylizacji zwierząt. Sterylizacji poddano 336 samic, a kastracji – 286 samców. To zarówno psy, jak i koty. Poza tym wysterylizowanych zostało 455 wolno żyjących kotów. To powinno mieć przełożenie na liczbę bezdomnych zwierząt w przyszłości.
Na koniec minionego roku w schroniskowych kojcach mieszkało 248 zwierząt – 129 psów i 119 kotów . To o 43 mniej, niż na koniec 2018 roku.
Początki działalności olsztyńskiego schroniska są datowane na czerwiec 1976 roku. Jako oddzielna jednostka działa od stycznia 2000 roku. Położone jest urokliwie w Lesie Miejskim przy ul. Turystycznej 2. Schronisko współpracuje ze stowarzyszeniem Zwierzyniec św. Franciszka, wspierają je też wolontariusze, sponsorzy. To tu często można spotkać uczestników popularnej akcji “Bieg na sześć łap”.
You might also like
W okolicy Jerzwałdu miłośnik historii znalazł miecz, który może mieć nawet 1700 lat
W okolicy Jerzwałdu miłośnik historii znalazł miecz, który może mieć nawet 1700 lat. Zdaniem archeologów miecz to niezwykle rzadki egzemplarz broni z okresu wpływów rzymskich. Jak relacjonuje odkrywca – miecz
Rozpoczął się proces mężczyzn oskarżonych o próbę włamania do dwóch bankomatów
Rozpoczął się proces dwóch mężczyzn podejrzanych o próbę kradzieży z włamaniem do dwóch bankomatów w Olsztynie. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na ławie oskarżonych zasiedli
Pionierskie odkrycie naukowców z PAN – u
Pionierskie badania, prowadzone przez naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, pozwoliły wskazać gen odpowiedzialny za tworzenie skórnych blizn pourazowych. To odkrycie może m.in. pomóc w