Osoby ewakuowane z Donbasu zostaną zakwaterowane w Łańsku oraz w Rybakach
Osoby ewakuowane z Donbasu zostaną zakwaterowane w kompleksie wypoczynkowym w Łańsku oraz w ośrodku Caritasu w Rybakach – poinformowała rzecznik MSW
Na wojskowym lotnisku w Królewie Malborskim po południu wylądowały już trzy samoloty z osobami polskiego pochodzenia, ewakuowanymi z Donbasu na wschodniej Ukrainie. W sumie wtorkowa ewakuacja ma objąć 178 osób i będzie wykonana w ramach pięciu rejsów.
Przedstawiciele polskich władz mówili wcześniej, że Polacy z Donbasu zostaną przewiezieni do różnych ośrodków na terenie Polski, gdzie zaopiekują się nimi organizacje pozarządowe, a także przedstawiciele Urzędu ds. Cudzoziemców. Mają być dla nich organizowane kursy języka polskiego, ewentualnie kursy zawodowe; ewakuowani będą mieli zapewnioną opiekę zdrowotną, a dzieci zostaną objęte obowiązkiem szkolnym.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/msw-ewakuowani-zamieszkaja-w-osrodkach-w-lansku-i-rybakach/kbw7f