Paweł Pszczółkowski został zwycięzcą XVII Biegu Jakubowego

Paweł Pszczółkowski został zwycięzcą XVII Biegu Jakubowego. Olsztynianin pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 34 minut i 24 sekund.

Bieg wystartował o 11:00 z rynku olsztyńskiego Starego Miasta. Zawodników czekała rywalizacja na 10-kilometrowej trasie, która ze Starego Miasta poprowadziła w okolice jeziora Długiego. Organizatorzy zmienili nieco trasę, jeden z odcinków wiódł ścieżkami Parku Centralnego.
XVII Bieg Jakubowy to przede wszystkim promocja biegania i zdrowego stylu życia. Organizatorzy jak zwykle proponują także biegaczom starty charytatywne i wsparcie Fundacji Przyszłość Dla Dzieci. W poprzednim roku bieg ukończyło ponad 500 osób.
W poprzedniej, XVI edycji Biegu Jakubowym również triumfował Paweł Pszczółkowski. Rywalizację kobiet wygrała Emilia Wołyniec z Gołdapi. Na metę przybiegła po niecałych 44 minutach.

Źródło: Radio Olsztyn